اومیکرون در شهرستان‌های تبریز و هریس مشاهده شده است

تبریز- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: سویه جدید کرونا با نام اومیکرون در شهرستان‌های تبریز و هریس مشاهده شده است.

به گزارش ارک خبر، عباسعلی درستی اظهار کرد: دریافت مرحله اول واکسن کرونا به افراد بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی به ۹۲.۵ درصد رسیده که البته به کندی پیش می‌رود؛ واکسیناسیون مرحله سوم واکسن کرونا نیز برای افراد بالای ۱۸ سال این استان به بیش از ۱۷ درصد رسیده است.

وی یادآور شد: ۸۱.۵ درصد زنان باردار آذربایجان شرقی هم دوز اول و ۴۷.۵ درصد هم دوز دوم واکسن را دریافت کردند.

راستی خاطرنشان کرد: زنان بارداری که برای مرحله سوم واکسن کرونا اقدام می‌کنند باید ترجیحاً به ۱۲ هفتگی بارداری رسیده باشند؛ البته برای تزریق روزهای اول و دوم نیز همین ترجیح بعد از ۱۲ هفتگی اعلام شده است.

وی همچنین با اشاره به روند نزولی ابتلاء و فوتی کرونا در آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۲۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و روزانه سه تا چهار نفر فوت می‌شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: اکنون ۷۵ بیمار کرونایی در بخش‌های ویژه و ۳۷ نفر زیر ونتیلاتور بستری هستند.

درستی خاطرنشان کرد: روزانه در آذربایجان شرقی حدود ۴۵ تا ۶۰ آزمایش کرونا مثبت اعلام می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مردم باید با جدیت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا از توسعه و شیوع سویه اومیکرون در آذربایجان شرقی جلوگیری شود، یادآور شد: تاکنون مواردی از ابتلاء به سویه جدید کرونا، اومیکرون در شهرستان‌های تبریز و هریس مشاهده شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا