کشف ۳۶ دستگاه ماینر غیرمجاز از یک واحد صنعتی در مراغه

فرمانده انتظامی مراغه از کشف ۳۶ دستگاه ماینر غیرمجاز از یک واحد صنعتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ارک خبر،سرهنگ توحید فارسی  روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در پی کسب خبری مبنی بر وجود  مزرعه ماینر و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در یک واحد صنعتی در اطراف مراغه، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران یگان امداد و پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا، ماموران پلیس پس از هماهنگی های لازم قضایی با همکاری عوامل اداره برق پس از شناسایی این واحد در یک عملیات ویژه و در بازرسی از محل شناسایی شده تعداد۳۶ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان، ارزش ریالی دستگاه های کشف شده را ۴۵۰ میلیون تومان برآورد کرده اند، اضافه کرد: در این راستا یک نفر دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

وی گفت: استفاده از دستگاه های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارد و فعالیت غیرمجاز مزارع ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق‌رسانی می‌شود.

وی افزود: براین اساس، از شهروندان تقاضا می شود برای کمک به اقتصاد و امنیت کشور، به ویژه پیشگیری از اختلال در شبکه برق رسانی، در صورت اطلاع از این گونه موارد موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا