راه ۱۲۰ روستای هشترود بازگشایی شد

هشترود- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود گفت: با تلاش عوامل راهداری راه ۱۲۰ روستای این شهرستان بازگشایی شد اما همچنان ۳۰ روستا در محاصره برف و کولاک قرار دارد.

به گزارش ارک خبر،علی ابوالحسنی افزود: بیشتر راه‌های بسته شده در محور «سهندآباد» این شهرستان قرار دارد و در صورت فروکش کردن کولاک، راه ۳۰ روستای دیگر هم بازگشایی می‌شود.

وی ادامه داد: ۶ گروه از راهداری با ۱۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین همچنان در حال بازگشایی راه‌های بسته شده هستند.

وی اضافه کرد: محورهای مواصلاتی هشترود با مراغه، میانه، قره‌چمن، آزادراه پیامبر اعظم (ص)، تبریز و بستان‌آباد باز است و تردد در آنها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مسافران باید از سفرهای غیرضروری در محورهای هشترود مخصوصاً محورهای برفگیر خودداری کنند، اظهار داشت: در صورت ضرورت سفر، تمام موارد ایمنی باید رعایت شود و رانندگان باید زنجیرچرخ و جیره خشک و لباس گرم همراه داشته باشند.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هشترود به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از سفر نیز از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.

وی همچنین با توجه به لغزنده بودن جاده‌ها، رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در رانندگی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ را از دیگر موارد مهم عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا