برف و کولاک مناطق کوهستانی آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد

تبریز- رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از اواخر چهارشنبه با ورود سامانه جدید بارشی به استان، برف و کولاک مناطق کوهستانی را فرا می‌گیرد.

به گزارش ارک خبر،محمد امیدفر با بیان اینکه به دنبال نفوذ این سامانه در جاده‌های کوهستانی احتمال لغزندگی خودروها وجود دارد، افزود: این سامانه تا روز جمعه در جو استان حاکم خواهد بود و در این مدت موجب موجب ابرناکی، بارش برف و وزش باد گاهی نسبتاً شدید در استان می‌شود.

وی اظهار داشت: از روز جمعه بعد از ظهر به ویژه شب هنگام، با عبور این سامانه بارشی از مقدار ناپایداری و ابرناکی و بارش برف کاسته می‌شود و از روز شنبه جوی نسبتاً پایدار با ابرناکی متوسط در استان حاکم می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با نفوذ و فعالیت این سامانه بارشی از میزان غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان کاسته می‌شود.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به بارش برف و کولاک در مناطق کوهستانی استان، پیش بینی می‌شود برخی از راه‌های روستایی و گردنه‌های برف گیر بسته شود، بنابراین توصیه می‌شود دستگاه‌های نمک پاش، برف روب و امداد جاده‌ای به ویژه در جاده‌های کوهستانی در آماده باش باشند.

وی از رانندگان خواست برای تردد در جاده‌های کوهستانی، خودروهای خود را به زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کرده و سفرهای غیرضروری را لغو و در عبور از این جاده‌ها احتیاط کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا