نیروهای مسلح برای تحقق شعار سال تلاش کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه دانش بنیان وظایفی مضاعف بر عهده دارند و باید برای تحقق شعار سال کوشش کنند.

به گزارش ارک خبر،حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم روز دوشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی در تبریز، با اشاره به فرموده امام علی (ع) مبنی بر اینکه علم یعنی سلطان، افزود: امروز وظیقه نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی حرکت در مسیر دانش بنیان است، چون فرماندهی کل قوا نیز ضمن حمایت از تولید، علم و دانش را پایه اصلی پیشرفت می‌دانند و البته نقش تاریخی خود را در این زمینه ایفا کرده‌اند که امیدواریم در تبعیت از این رهبر فرزانه موفق شویم.

وی لازمه موفقیت نیروهای مسلح زنده را در سایه دانش بنیان بودن در مقابله با دشمنان دانست.

آل هاشم، موفقیت‌های ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی طی سال‌های هشت سال دفاع مقدس و پس از آن‌را مرهون هدایت‌های امام گونه مقام رهبری دانست و اظهار داشت: ایام کرونایی طی سال‌های اخیر و نیز حوادث طبیعی و غیرطبیعی مثل سیل، زلزله و سایر حوادث غیرمترقبه آمادگی و خدمت رسانی نیروهای مسلح را به خوبی نشان داد.

وی با بیان اینکه ارتش و سایر نیروهای مسلح در عرصه‌های سخت و نرم دست برتر را در منطقه دارند، ایجاد تمدن نوین اسلامی را یکی دیگر از مأموریت‌های مهم و خاص ارتش و سپاه برشمرد و ادامه داد: باید توجه داشت که امنیت از عوامل مهم و محوری ایجاد تمدن است و بدون آن امکان استمرار تمدن‌ها وجود ندارد و بر همین مبنا باید زیرساخت‌های مادی و معنوی به این منظور از سوی نیروهای مسلح ایجاد شود.

آل هاشم گفت: به برکت خون شهدا و رهبری‌های داهیانه فرماندهی کل قوا، در زمان کنونی وحدت ارتش، سپاه پاسداران، بسیج و نیروی انتظامی در اوج است و به برکت همین یکدلی و همدلی امنیت هوایی، زمینی و دریایی جمهوری اسلامی ایران در بالاترین حد است.

به گفته وی وحدت نیروهای مسلح عاملی مهم در خدشه ناپذیری امنیت کشور است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران از دوران انقلاب تاکنون در سایه هدایت‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب به جایی رسیده که از آن به عنوان ارتش حزب الله و کلمه طیبه نام برده می‌شود، گفت: در دوران انقلاب اسلامی دشمنان به مسؤولان نظام به ویژه شهید سپهبد قرنی به عنوان اولین رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران فشار می‌آوردند که باید ارتش منحل و ارتش خلقی تشکیل شود، اما پس از گزارش این صحبت‌ها به امام راحل، وی با توجه به شناختی که از بدنه سالم ارتش داشتند و همراهی یگان‌های مختلف ارتش در شیراز، اصفهان و تهران با مردم در جریان اوج انقلاب، مانع از این کار شدند.

وی با اشاره به اینکه در برخی از یگان‌های ارتش حتی ستاد ارتش اعلامیه‌های امام راحل تکثیر و بین مردم توزیع می‌شد، یادآوری کرد: امام راحل و مردم این ارتش را خوب شناخته بودند.

آل هاشم اضافه کرد: تجدید عهد ارتش و نیروهای هوایی قبل از پیروزی انقلاب با امام راحل کمر دشمن را شکاند و ارتش در ۴۲ سال گذشته و دفاع مقدس با تقدیم ۴۸ هزار شهید به خوبی نشان داد که به حق شایستگی پشتیبانی‌های امام راحل را داشته است و در دوران جنگ تحمیلی در کنار سپاه و بسیج به خوبی درخشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا