پایش هوشمند تغییرات کاربری اراضی ملی اقدامی مفید برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز است

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: طرح پایش هوشمند تغییرات کاربری اراضی ملی اقدامی مفید بوده که با صدور هشدار در ابتدای کار می‌توان اقدامات لازم را انجام داده و از تحمیل هزینه‌های بعدی پیشگیری کرد.

به گزارش ارک خبر،موسی خلیل الهی در اولین نشست پایش هوشمند تغییرات کاربری اراضی ملی استان، اظهار کرد: باید قبول کنیم که زمین به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است و به دلیل ارزش افزوده بالایی که نسبت به دیگر کالاها دارد، ناخواسته افراد متعددی را به سمت خود جذب می‌کند و افراد برای رسیدن به منافع خود به ترفندهای مختلفی متوسل می‌شوند.

وی با اشاره به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در حوزه شهرداری‌ها، بیان کرد: شهرداری ظرفیت بزرگی دارد اما بیشترین آسیب در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز بوده که ساختمان‌های فاقد هرگونه کیفیت ساخته شده و به فروش می‌رسند و سودهایی کلانی به جیب افراد متخلف می‌رود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: روش.های فعلی مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرداری پاسخگو نیست و شهرداری در این حوزه موفق نبوده و علیرغم وجود کارکنان متعدد در این حوزه و صرف هزینه‌های کلان به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

خلیل الهی با تاکید بر احصا نقاط ضعف و قوت طرح پایش هوشمند تغییرات کاربری اراضی، گفت: باید تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار باشند و  با هم‌افزایی نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شود.

در ادامه این نشست سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه پنجره واحد زمین برنامه‌ای است که قوه قضائیه پیگیر آن بوده و رئیس قوه قضائیه نیز بر آن تاکید دارد، ادامه داد: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده این بستر آماده شده است و انتظار می‌رود دستگاه‌ها ضمن اعلام آمادگی از این بستر استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، احمد موقری با بیان اینکه  برنامه قوه قضائیه به این سمت حرکت می‌کند و تاکید بر این است تا دستگاه‌ها در رابطه با پایش آنلاین اقدام کنند، یادآور شد: مجموعه‌های مرتبط در کنار اقداماتی که انجام داده‌اند، باید با برنامه ریزی‌های لازم  بهره‌مندی از این بستر را فراهم کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا