ضرورت اتمام عملیات بازسازی مقبرهالشعرای تبریز

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت اتمام عملیات بازسازی مقبرةالشعرای تبریز تاکید کرد و گفت: این پروژه جزو پروژه‌های پیشنهادی برای تخصیص اعتبار ویژه در سفر استانی رئیس جمهور خواهد بود.

به گزارش ارک خبر،عابدین خرم در بازدید از مجموعه تاریخی فرهنگی «مقبره‌الشعرا» با تأکید بر اتمام عملیات بازسازی و نوسازی مجموعه تاریخی فرهنگی «مقبره‌الشعرا» در زمان‌بندی مشخص، اظهار کرد: تکمیل طرح بازسازی «مقبره‌الشعرا» با توجه به قدمت تاریخی، فرهنگی و دینی این مجموعه و نقش آن در رونق گردشگری شهر تبریز، جزو پروژه‌های پیشنهادی برای تخصیص اعتبار ویژه در سفر استانی رئیس جمهور خواهد بود.

وی افزود: کار بازسازی و نوسازی این مجموعه از چندین سال قبل آغاز شده، اما همچنان بلاتکلیف مانده است که این وضعیت شایسته این اثر تاریخی و شهر تبریز نیست.

خرم ادامه داد: در روزهای گذشته تصمیمی در سطح کلان استان در جهت ادامه عملیات بازسازی و تکمیل این مجموعه گرفته شده است که امروز برای بررسی وضعیت فعلی مجموعه و روند کار بازسازی در محل حضور یافتیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ضروری است شهرداری تبریز و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف استان به عنوان متولیان مقبره‌الشعرا با هماهنگی و همکاری یکدیگر و با یک انسجام مدیریتی برای اتمام بازسازی این مجموعه در زمان‌بندی مشخص و طبق تصمیمات کارشناسی‌شده و اهداف از قبل پیش‌بینی شده، اهتمام جدی داشته باشند.

وی ادامه داد: باید با استفاده بهینه از اعتبارات شهرداری تبریز و دستگاه‌های مسؤول، یک اقدام اساسی برای اتمام این پروژه انجام شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: در کنار بازسازی و نوسازی، ضروری است قدمت، هنر و اصالت مجموعه تاریخی فرهنگی «مقبره‌الشعرا» حفظ شود که در این راستا نیز تدابیری اندیشیده شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا