ضرورت فراهم آوری بسترهای تبدیل تبریز به شهر هوشمند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی بر ضرورت فراهم‌آوری بسترهای تبدیل تبریز به شهر هوشمند از سوی شهرداری و اداره کل ICT استان تاکید کرد.

به گزارش ارک خبر،به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، محمد فرشکاران در جلسه سهم اداره کل ICT در افزایش تولید ناخالص داخلی استان اظهار کرد: هدفگذاری رشد هشت درصدی اقتصاد موضوع جدیدی نبوده و همواره در برنامه‌های پنج ساله توسعه و سیاست‌های کلی نظام مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص کشور رشد اقتصادی در برخی مقاطع روند کاهشی داشته و درآمدهای نفتی در اکثر بخش‌های اقتصادی جای خالی رشد را پر کرده؛ اما با وجود درآمدهای نفتی هم، به رشد اقتصادی و GDP مورد انتظار هیچ‌گاه دست نیافته‌ایم.

فرشکاران تصریح کرد: اتکا به خودباوری اقتصادی داخل استان‌ها، لحاظ نقاط قوت و بررسی چالش‌ها و ضعف‌های مناطق برای دستیابی به رشد هشت درصدی اقتصادی کشور طرح نوینی است که دولت سیزدهم مد نظر قرار داده؛ ما نیز در استان تلاش می‌کنیم گام‌های مؤثری در این ارتباط برداریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی متذکر شد: همانطور که استاندار محترم نیز تاکید دارند باید با یک نقشه راه، برنامه‌ریزی و متد مشخص کار را شروع کرده و پیش ببریم.

وی با اشاره به بررسی شاخص‌های کلان استان نسبت به کشور ابراز داشت: با توجه به مدل‌های رشد تخمین‌هایی برآورد کرده‌ایم و می‌خواهیم بر مبنای آن نقشه راه رشد اقتصادی استان را ترسیم کنیم.

فرشکاران خاطرنشان ساخت: اداره کل ICT موتور محرکه سایر دستگاه‌های استان در نظارت، گردش و بروزرسانی اطلاعات به شمار می‌رود که با تکمیل سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی(SDI) استان در ایفای این نقش موفق تر خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به سهم جذب سرمایه ۱۷.۵ همتی حوزه خدمات برای تحقق رشد ۷.۸ درصدی مورد نظر استان، بر ضرورت فراهم‌آوری بسترهای تبدیل تبریز به شهر هوشمند از سوی شهرداری و اداره کل ICT استان تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا