افزایش آمار چاقی کودکان و نوجوانان در آذربایجان شرقی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز شاخص چاقی کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۸ سال استان را بالغ بر ۲۲.۱ درصد خواند و گفت: نسبت به آمار کشوری که ۱۹ درصد می باشد، رقم بالایی است.

به گزارش ارک خبر،حسین حقائی در نشست خبری هفته سلامت با اشاره به موضوع تغذیه سالم گفت:: چاقی در استان ما به ویژه در کودکان و نوجوانان از آمار بالایی برخوردار است، در حالی که همین مشکل منجر به بیماری هایی مانند دیابت در سنین بالاتر افراد می شود. 

وی دلیل افزایش این آمار را خانه نشینی کودکان در دوران کرونا خواند و افزود: شاخص چاقی کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۸ سال بالغ بر ۲۲.۱ درصد است که نسبت به آمار کشوری که ۱۹ درصد می باشد، رقم بالایی است. 
وی با بیان اینکه هفته سلامت فرصت مغتنمی برای سیاستگذاری های هدفمند جهت ارتقای سلامت جامعه است، اضافه کرد: هفته سلامت فرصتی برای آگاهی بخشی و آموزش هرچه بیشتر به مردم در راستای پیشگیری و کنترل اضافه وزن نوجوانان است.

ابتلا به سرخک در استان مشاهده نشده است 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص شیوع بیماری سرخک در کشور، گفت: این بیماری در شرق کشور سرعت انتشار بیشتری دارد و خوشبختانه تا کنون در آذربایجان شرقی مشاهده نشده است، اگر در استان هایی که آمار ابتلا بالاتر است کنترل نشود ممکن است سبب به وجود آمدن پاندمی سرخک شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا