آذربایجان شرقی آماده گسترش روابط تجاری و گردشگری با ترکیه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و اجتماعی ایران و ترکیه گفت: آذربایجان شرقی آماده گسترش روابط تجاری و گردشگری با این کشور است.

به گزارش ارک خبر،تراب محمدی در دیدار با هیات سرمایه‌گذاری ترکیه، افزود: برای تسهیل حضور هیات‌های خصوصی تجاری و گردشگری در استان تلاش می‌کنیم.

وی ادامه داد: ایرانیان بسیاری سالانه به ترکیه سفر می‌کنند، ولی تعداد ورودی گردشگران ترکیه به ایران کم است که نیاز است ظرفیت‌های گردشگری ما در ترکیه معرفی شود تا گردشگران ترکیه بیش از پیش ایران و خطه آذربایجان را بشناسانند.

وی با اشاره به حضور سرمایه گذاران خارجی از جمله کشور ترکیه در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز، اظهار کرد: علاوه بر منطقه تجاری آزاد ارس، شهرک سرمایه گذاری خارجی فرصت بسیار خوبی برای حضور سرمایه گذاران در این استان است.

محمدی پیشنهاد کرد: نتایج این دیدار در قالب تفاهم نامه برای گسترش همکاری و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بین هیات ترکیه‌ای و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان منعقد شود تا قابل پیگیری باشد.

رییس هیات عالی رتبه ترکیه نیز در این دیدار بر گسترش روابط بین ایران و ترکیه تاکید کرد و گفت: در چند روز گذشته که در تبریز حضور داشتیم از نزدیک ظرفیت‌های بالای این خطه را در صنعت گردشگری مشاهده کردیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، خاروق علی ییلدیریم افزود: با توجه به اشتراکات بسیار زیاد فرهنگی و تاریخی بین دو کشور علاقمند گسترش روابط تجاری و گردشگری با ایران به خصوص آذربایجان شرقی هستیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا