استقبال گسترده هنرمندان کشور از پانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی در تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از استقبال گسترده هنرمندان کشور از پانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی در تبریز خبر داد.

به گزارش ارک خبر،سید قاسم ناظمی در نشست با شورای سیاستگذاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، اظهار کرد: جشنواره تئاتر رضوی که به دلیل شرایط کرونایی برگزار نشده بود، اکنون پس از دو سال شاهد استقبال گسترده هنرمندان تئاتر کشور از این رویداد ملی و بین‌المللی هستیم.

وی افزود: در این جشنواره بحث‌های آیینی با رنگ و بوی آیین‌های رضوی در آذربایجان به اجرا گذاشته می‌شود.

وی تصریح کرد: نزدیک به ۱۰۰ گروه از سراسر کشور با ارسال ۱۲۰ اثر در این جشنواره شرکت داشتند که ۱۲ گروه از استان‌های اصفهان، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان‌شرقی و دیگر استان‌ها به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد.

ناظمی اضافه کرد: برگزیدگان این جشنواره در جشنواره تجمیعی در مشهد شرکت داده خواهند شد.

هم‌چنین رامین راستی، دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی نیز در این نشست، گفت: جشنواره تئاتر رضوی در قالب نوزدهمین جشنواره بین‌المللی و پانزدهمین جشنواره ملی در روزهای ۱۶ الی ۱۹ خرداد در تبریز برگزار و برگزیدگان آن معرفی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی افزود: جشنواره تئاتر رضوی چون رویدادی بین‌المللی و ملی است توسط شبکه‌های مختلف صدا و سیما همچون شبکه یک، چهار، جام‌جم یک و دو و سحر پوشش داده خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا