نقش مهم دانشگاهیان در اجرای اصلاحات اقتصادی دولت و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه‌های دولت سیزدهم برای برقراری عدالت و ایجاد تحول و اصلاحات عمیق در حوزه اقتصاد و هم‌چنین تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، بر نقش دانشگاهیان و مراکز علمی در تحقق این مهم تاکید کرد و گفت: دولت در اجرای سیاست‌های خود کاملاً بابرنامه وارد شده و همراهی همه نخبگان و فرهیختگان را برای خود لازم می‌داند.

به گزارش ارک خبر،عابدین خرّم در نشستی با روسای دانشگاه‌های استان، اظهار کرد: دانشگاه‌ها مرکز و محل طلوع حرکت‌های دانش‌بنیان هستند و قطعاً برای تحقق شعار سال، راهبردها و برنامه‌های مشخصی دارند.

وی افزود: از سال گذشته یک کار اساسی در حوزه دانش‌بنیان استان شروع شده بود که با نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به‌عنوان تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین از سوی رهبر معظم انقلاب، برنامه‌های این حوزه با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

وی با اشاره به این‌که رویکرد دولت سیزدهم این است که دانشگاه‌ها ماموریت‌ محور باشند، افزود: استانداری تمام‌قد از حرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند و از دانشگاه‌ها می‌خواهم که این موضوع را یک فرصت بدانند.

خرّم گفت: امیدوارم با همکاری و اهتمام جدی دانشگاه‌های استان، قدم‌های خوبی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان برداریم و هر دانشگاه را به یک قطب دانش‌بنیان در سطح کشور تبدیل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: نظرات دانشگاهیان به‌عنوان یکی از گروه‌های مرجع، در تبیین و توجیه حرکت تحول‌گرای دولت مهم است.

وی با اشاره به ضرورت‌های اجرای این طرح، گفت: دولت سیزدهم به‌ خاطر رویکرد عدالت‌محوری خود، برخلاف دولت‌های گذشته که در سال‌های پایانی خود، سیاست‌های اصلاحی در حوزه اقتصاد را اجرا می‌کردند، در اولین سال فعالیت خود این اقدام را انجام داد و در ادامه نیز برنامه‌های مهمی برای ایجاد تحول عمیق در حوزه اقتصاد دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهداف کلان دولت در حوزه اقتصادی، گفت: تحول در حوزه برنامه و بودجه، رونق تولید، رشد اقتصادی با کمترین تورم و فقرزدایی از جمله برنامه‌های مهم دولت هستند و دولت در عین حال که بحث مذاکرات را دنبال می‌کند، برنامه‌های خود را بدون گره زدن به مساله برجام و مذاکرات اجرایی خواهد کرد.

وی با تاکید بر نقش دانشگاهیان و مراکز علمی در تحقق سیاست‌های اصلاحی دولت در حوزه اقتصاد، گفت: دولت در اجرای سیاست‌های خود کاملاً با برنامه وارد شده و همراهی همه نخبان و فرهیختگان را برای خود لازم می‌داند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، روسای دانشگاه‌های استان نیز در این نشست به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای خود درخصوص تحقق شعار سال و هم‌چنین اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها توسط دولت پرداختند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا