وحدت مردم و نیروهای مسلح باعث پیروزی عملیات بیت المقدس شد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: وحدت مردم و نیروهای مسلح باعث پیروزی عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر شد.

به گزارش ارک خبر،نشست خبری امیر دریادار دوم رضا عباسی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی و دبیر ستاد گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت استان در خصوص تشریح برنامه‌های سوم خرداد، ظهر امروز شنبه در تبریز برگزار شد.

عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش خطیر رسانه‌ها در حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و تبیین اهداف و اولویت‌های رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی گفت: امیدواریم رسانه‌ها و خبرنگاران یاری گر ما در این موضوع مهم باشند.

وی سپس به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات غرور آفرین بیت المقدس اشاره داشت و افزود: در این عملیات که به آزادسازی خرمشهر و هویزه منجر شد، ۱۹ هزار اسیر و ادوات مختلف نظامی از دشمن گرفتیم.

عباسی سپس با تاکید بر اینکه تیپ ۳۱ عاشورا نیز به فرماندهی امیر شریعتی و شهید تجلایی از آذربایجان شرقی در این عملیات حضور داشتند، ادامه داد: در عملیات بیت المقدس با اینکه تجهیزات دشمن به روز بود ولی ما موفق شدیم در این عملیات مهم و راهبردی پیروز شویم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی سپس به محوریت فرماندهی کل قوا در این عملیات اشاره داشت و ابراز داشت: وحدت بین نیروهای مسلح و مردم باعث این پیروزی شد. روحیه شهادت طلبی، ایثار، خواستن و شعار ما می‌توانیم از عوامل دیگر این پیروزی و موفقیت بود.

وی با بیان اینکه ۴۰ ویژه برنامه برای ۴۰ سالگی عملیات بیت المقدس و سالروز فتح خرمشهر در استان برگزار می‌شود، افزود: جهاد تبیین و بیانیه گام دوم محورهای برگزاری این برنامه‌ها هستند.

عباسی از برگزاری همایش فاتحان خرمشهر باحضور خانواده‌های شهدا در تبریز خبر داد و گفت: ۱۹۴ شهید در این عملیات از استان داشتیم .۵۴ شهید از شهدا در تبریز و بقیه در شهرستان‌های استان بودند. در حاشیه این مراسم کتاب‌های دفاع مقدس رونمایی می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا