آخرین وضعیت بیمارستان کودکان مردانی آذر تبریز بررسی شد

تبریز- نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و کریم مردانی آذری خیر به نام حوزه درمان و آموزش با محوریت بررسی آخرین وضعیت بیمارستان کودکان مردانی آذر برگزار شد.

به گزارش ارک خبر،کریم مردانی آذری در این نشست صمیمی که بعد از بازدید از بیمارستان و حضور در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد با اشاره به اینکه کارها برای خدا انجام می‌شود گفت: هر کاری انجام دادیم برای خدا و در راه خدا بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در ادامه این نشست از حاج آقا مردانی آذری با عنوان نمادی از کارهای خیرخواهانه در کشور نام برد و گفت: حاج آقا مردانی آذری برای کشور و استان ما ظرفیت و پتانسیل بی نظیری هستند واین استان به داشتن ایشان افتخار می‌کند.

بهمن نقی پور با اشاره به ارائه خدمات درمانی در این بیمارستان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۶۰ نفر از فرزندانمان در این بیمارستان بستری هستند و خدمات تخصصی دریافت می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: خوشبختانه در بحث تأمین نیروی متخصص پرستاری مشکلی نداریم و به تعداد کافی پرستار در این مجموعه به کار گرفته شده است و متخصصان ما نیز در مجموعه حضور دارند.

نقی پور نصب تجهیزات و دستگاه‌های تخصصی را زمان بر و پرهزینه دانست و اظهار کرد: تجهیزات مورد نیاز پیش از این توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز خریداری شده است و با اولویت بندی صورت گرفته این تجهیزات در کمترین زمان ممکن نصب و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی از نصب دستگاه ام آر آی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته دستگاه ام آر آی خریداری شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آینده نزدیک نصب شده و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

قیصری نماینده ویژه حاج کریم مردانی آذری نیز در این نشست با اشاره به فعالیت این بیمارستان و پذیرش بیش از ۲۷۵ بیمار گفت: فروردین ماه سال ۱۴۰۰ وقتی حاج آقا از من پرسیدند در بیمارستان کودکان چند نفر بستری هستند گفتم ۱۷۵ کودک اما امسال در فروردین ماه ۱۴۰۱ شاهد بستری ۲۷۵ کودک و دریافت خدمات درمانی در بیمارستان تازه تأسیس مردانی آذر بودیم.

وی گفت: هدف حاج آقا مردانی آذر نگهداری این بیمارستان به نحو احسن است، در طول تاریخ بیمارستان سازی چنین بیمارستانی با ویژگی‌های منحصر به فرد ساخته نشده است.

عضو هیأت امنای بیمارستان مردانی آذر با تاکید بر اینکه حاج آقا مردانی آذری خواستار بهره برداری از دستگاه‌های تخصصی همچون ام آر آی، سی تی اسکن وسی تی آنژیو و… هستند گفت: نصب و بکارگیری این دستگاه‌ها در کمترین زمان ممکن از جمله دغدغه‌هایی است که حاج آقا مردانی آذر دارند و انتظار داریم به همت دانشگاه این دستگاه‌ها به بهره برداری برسد.

وی افزود: وجود وسایل کهنه در بیمارستان دغدغه دیگری است که انتظار داریم در این خصوص نیز وسایل هر چه سریع‌تر از بیمارستان تخلیه شود.

جواد احمدیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تجهیز و راه اندازی این بیمارستان گفت: بیمارستان مردانی آذر به صورت هیآت امنایی و با حضور نمایندگانی از طرف حاج آقا مردانی آذر و نمایندگانی از طرف دانشگاه علوم پزشکی تبریز اداره می‌شود و تمام تلاش ما در طی ماه‌های گذشته تجهیز بیمارستان و خدمات رسانی مطلوب به شهروندان بوده است.

وی اظهار کرد: بیمارستان مردانی آذر مرداد ماه ۱۴۰۰ مورد افتتاح قرار گرفته بود اما به واسطه برخی نگرانی‌ها انتقال بیمارستان هنوز انجام نشده بود با توجه به دغدغه‌هایی که حاج آقا مردانی آذری داشتند انتقال بیمارستان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در اسفند ماه سال گذشه انجام شد و بخشی از بیمارستان را به مجموعه جدید منتقل کردیم.

وی افزود: بخش‌های اورژانس، درمانگاه و دیالیز با توجه به نیاز عموم مردم در بیمارستان سابق همچنان به خدمات‌رسانی ادامه دادند و بیمارستان جدید نیز با بخش‌های جدید اورژانس، درمانگاه، بخش‌های بستری و …آغاز به کار کرد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص وسایل کهنه، مسئولین بخش‌ها تمام وسایل تحت اختیار خود را به بیمارستان جدید منتقل کرده‌اند، هرچند این وسایل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما در اتاق‌ها جا گرفته است، ما امروز متعهد می‌شویم وسایل کهنه را طی ۲۰ روز آینده تعیین تکلیف کرده و از بیمارستان خارج کنیم.

احمدیان با اشاره به نصب دستگاه‌های تخصصی در این بیمارستان گفت: دستگاه‌های ام‌آرآی، سی تی اسکن ۱۲۸ و سی تی آنژیو پیش از این توسط دانشگاه خریداری شده است، اما برای نصب این دستگاه‌ها نیازمند حدود ۳۰ میلیارد تومان بودجه هستیم و بدون شک تأمین این بودجه کار آسانی نخواهد بود.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در فاز اول دستگاه ام آر آی با حداقل هزینه کرد ۴ میلیارد تومان در طی سه ماه آتی نصب و به بهره برداری می‌رسد.

وی با تقدیر از تلاش‌های حاج آقا مردانی آذری در طول سال‌های متمادی گفت: حاج آقا مردانی آذر دو بخش ویژه دیالیز و پیوند را در این بیمارستان در نظر دارند به صورت خاص مورد توجه قرار دهند که می‌تواند نیاز بخش قابل توجهی از بیماران منطقه را رفع کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا