توسعه حکمرانی علمی ماموریت اصلی وزارت علوم است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از وظایف و مأموریت‌های اصلی وزارت علوم توسعه حکمرانی علمی است.

به گزارش ارک خبر، محمدعلی زلفی گل ظهر امروز که به عنوان نماینده هیئت دولت در شهرستان بناب حضور یافته بود، در جمع مسئولین و نخبگان این شهرستان هدف اصلی وزارت علوم را توسعه حکمرانی علمی دانست و افزود: هنوز به این باور نرسیده‌ایم که بهترین مسیر پیشرفت کشور سرمایه گذاری در بخش علم و فناوری است.

وزیر علوم تصریح کرد: امروز باید برای دانشجویان و نخبگان ارزش و منزلت قائل شویم و معتقدیم اگر بر روی علم سرمایه گذاری کنیم، مسئله تولید، اشتغال، فناوری و حتی پیشرفت کشور سرعت می‌گیرد.

زلفی گل دلی اصلی برخی کمبودها در کشور را عدم سرمایه گذاری بر روی علم دانست و افزود: اگر امروز خام فروشی داریم و اگر امروز مشکل خوابگاه و آزمایشگاه داریم، در سایه این است که بر روز علم سرمایه گذاری نشده است.

نماینده هیئت دولت در شهرستان بناب در ادامه با اشاره به خواسته‌ها و مطالبات مسئولین و نخبگان شهرستان بناب خاطرنشان کرد: سعی می‌کنم امانتدار خوبی باشم و مطالبات مردم بناب و مسئولین شهرستان را به آیت الله رئیسی انتقال دهم.

زلفی گل تکمیل استادیوم ورزشی ۱۵ هزار نفری، کمربندی شرقی و تکمیل بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی را از مهم‌ترین اولویت‌های شهرستان بناب برشمرد و اذعان کرد: پیگیری می‌کنیم در جریان سفر دولت به استان آذربایجان شرقی موارد خواسته شده را مطرح و پیگیری کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خاتمه قول مساعد داد تا نگاه ویژه ای به دانشگاه بناب و مطالبات اساتید و دانشجویان داشته باشد.

زلفی گل تأکید کرد: دولت و مجلس به صاحبان صنایع اجازه داده تا مالیات خود را در علم و فناوری هزینه کنند و برای شهرستان بناب بهترین فرصت است که از این ظرفیت استفاده کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا