برق دکل‌های مخابراتی مادر نباید قطع شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۹۰ دکل مخابراتی مادر در استان وجود دارد که نقش محوری در شبکه ایفا می کنند و برق این دکل ها نباید قطع شود.

به گزارش ارک خبر، محمد کلامی بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی مدیریت مصرف برق استان، اظهار کرد: روابط عمومی‌های سازمان‌های صمت و جهاد کشاورزی و شرکت توزیع برق استان نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق برای گذر موفق از پیک بار تابستان ۱۴۰۱ دارند که باید به آن عمل کنند.
وی افزود: با آغاز فصل گرما و افزایش مصرف برق، نیازمند همکاری عموم مردم برای عبور از این شرایط هستیم.
کلامی ادامه داد: روابط عمومی‌ها با برقراری ارتباط مؤثر و مستقیم با مردم و رسانه‌ها، نقش مؤثری برای گذر موفق از پیک بار سال جاری ایفا می‌کنند.
وی از شرکت توزیع برق استان خواست تا ادارات و شرکت‌های پرمصرف را معرفی کند تا قبل از ورود به پیک مصرف تابستان جلسات توجیحی برگزار شود.
کلامی اظهار داشت: مدیریت ارشد استان با آگاهی از مشکلات موجود در صنعت و بازار تلاش می‌کند با رصد پیوسته شرایط و شناسایی به موقع موانع و چالش‌های مختلف، مدبرانه در جهت برون رفت از معضلات و مشکلات قطعی برق در استان راهکارهای مناسب ارائه دهد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به قطعی اینترنت همزمان با خاموشی‌ها، افزود: ۹۰ دکل مخابراتی مادر در استان وجود دارد که نقش محوری در شبکه ایفا می‌کنند و برق این دکل‌ها نباید قطع شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: بر اساس مصوبه دولت ادارات باید برق مصرفی خود را ۳۰ درصد در ساعات اداری و ۶۰ درصد نیز در ساعات غیر اداری کاهش دهند.
محمد باقر هنربر افزود: فیلرهای حساس به خصوص ایستگاه‌های پمپاژ تأمین چاه‌های آب استان در زمان خاموشی‌ها نباید قطع شود.
وی ادامه داد: در کنار بازرسان شرکت برق، کارشناسان مدیریت بحران نیز در بازرسی‌های مصرف بهینه برق حضور خواهند داشت تا موارد مهمی که از سوی مدیریت بحران به دستگاه‌ها اعلام شده، از جمله استفاده از دیزل ژنراتور، مورد بررسی قرار گیرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا