حمایت از زنان سرپرست خانوار، برای توانمندسازی آنها ضروری است

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان:
حمایت از زنان سرپرست خانوار، برای توانمندسازی آنها ضروری است
در حال حاضر ۶۴ هزار و ۴۳۴ زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان هستند.
به گزارش ارک خبر، هادی بنایی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۶۴ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، اظهار داشت: این زنان با عواملی مانند فوت، زندانی، متارکه و… در جامعه توسط کمیته امداد شناسایی و برای جلوگیری از آسیب پذیری بیشتر، از آنها حمایت می شود.
هادی بنایی با اشاره به عوامل تاثیرگذار بر توانمندی زنان سرپرست خانوار و جلوگیری از آسیب پذیری بیشتر این قشر، ادامه داد: این نهاد برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در ابعاد اجتماعی، فردی و فرهنگی با برگزاری دوره های آموزشی مختلف و در بعد اقتصادی با ایجاد اشتغال پایدار، گام های موثری برداشته است.
وی همچنین با تاکید بر هزینه های سنگین مسکن و سرپناه امن به مشکل غالب این خانواده ها اشاره کرد و افزود: اغلب خانوارهای تحت حمایت با این چالش‌ روبرو هستند که با مشارکت خیران و ارایه تسهیلات ودیعه، احداث یا خرید مسکن، سعی در رفع این مشکلات داریم.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان، یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات زنان را عدم توانایی در کسب فرصت های شغلی مناسب دانست و بیان داشت: این قشر آسیب پذیر را در زنجیره مشاوره، آموزش و ارائه تسهیلات اشتغال، به بازار کار سوق می دهیم تا با کسب درآمد مناسب و ایجاد بستر حمایتی بیمه، به خودکفایی ایشان کمک شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا