رنگ کرونایی آذربایجان‌غربی به زردی گرایید/ پنج شهر تغییر وضعیت دادند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به افزایش شهرستان‌های با وضعیت زرد کرونایی در استان گفت: طبق آخرین بررسی‌ها، هفت شهر استان وضعیت زرد و ۱۰ شهر وضعیت آبی کرونایی دارند.

به گزارش ارک خبر،کریمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: هر چند این اعداد بزرگ نیستند، اما تعداد بستری‌ها نیز نسبت به هفته گذشته ٧٠درصد افزایش داشته است.
وی افزود: تعداد افراد بستری سه هزارو ۸۰۰ نفر و بستری در آی سی یو نیز ۶٨٠ نفر در بیمارستان‌های کشور اعلام شده است ضمن اینکه آمار فوتی افزایش زیادی نداشته هر چند از دست دادن یک نفر هم برای ما درد آور است.
وی با تاکید بر اینکه آماری که در سایت وزارت بهداشت اعلام می‌شود بر مبنای تعریف سازمان بهداشت جهانی و پی سی آر مثبت است افزود: این آمار اعلامی که مقایسه با هفته گذشته است بر مبنای علایم بالینی کووید است.
وی در ادامه توضیح آماری فوق درباره استان‌هایی که بیشترین مراجعه و بستری را داشته اند گفت: استان‌های خوزستان و خراسان جنوبی بیشترین مراجعین سرپایی و قم و کرمان بیشترین بستری را در موج هفتم کرونا داشته اند که این آمار نیز بر مبنای جمعیت به نسبت یک در صدهزار و زمان شروع موج هفتم درآن‌ها بوده است.
معاون درمان وزیر بهداشت تاکید کرد: سویه جدید امیکرون مسری‌ترین نوع زیرگونه کروناست هرچند مرگ و میر آن به شدت دلتا و گونه‌های قبل نیست، اما کسانی که بیماری زمینه‌ای و یا ضعف سیستم ایمنی دارند باید مراقبت بیشتری از خود داشته باشند و حتی در فضا‌های کم جمعیت و باز ماسک بزنند.
کریمی ادامه داد: واکسیناسیون بهترین شیوه مراقبتی است و هرکسی بیش از شش ماه از تزریق واکسنش می‌گذرد حتما نوبت یادآور را تزریق کند ماسک زدن در فضا‌های پرجمعیت مترو و اتوبوس ­و جدی گرفتن خودمراقبتی و شیوه نامه‌های بهداشتی راه گریز از این ویروس است.
وی در پایان ناکید کرد: تمامی بیمارستان‌های کشور با تجهیز امکانات و تقویت زیرساخت‌ها در آماده باش کامل هستند و مشکلی در پذیرش بیماران نداریم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا