وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید و رگبار باران تا اواسط هفته در آذربایجان شرقی

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید و رگبار باران و رعد و برق تا اواسط هفته‌ی جاری در استان خبر داد

به گزارش ارک خبر، محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند، از امروز تا بعدازظهر دوشنبه باتوجه به گذر امواج تراز میانی جو و همراهی آن با شرایط فصلی و محلی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر و وزش باد گاهی تا نسبتاً شدید و رگبار باران و رعد و برق به‌ویژه در نواحی شمالی و شرقی استان دور از انتظار نخواهد بود.
وی ادامه داد: در همین راستا آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و در ارتفاعات اصابت صاعقه دور نیز پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: از لحاظ دمایی نیز تغییرات قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی نمی‌شود اما در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه شاهد کاهش جزئی دمای هوا خواهیم بود.
امیدفر خاطرنشان کرد: از روز سه‌شنبه تا اواخر هفته نیز جوی نسبتاً پایدار در استان پیش‌بینی می‌شود که باتوجه به احتمال بارندگی در نواحی شمالی و شرقی استان و همچنین تعطیلات عزاداری تاسوعا و عاشورا توصیه می‌شود از قرار گرفتن در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها به‌ویژه در مواقع بارندگی و صعود به ارتفاعات خودداری شود چراکه احتمال وقوع رعد و برق نیز وجود دارد.
رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب ۳۷ و ۲۳ درجه بود و همچنین دمای فعلی آن نیز ۲۷ درجه‌ است که نسبت به روز گذشته یک درجه کاهش یافته است.
وی در پایان در خصوص خنک‌ترین و گرمترین شهر استان اضافه ورزقان با دمای ۱۲ درجه بالای صفر، خنک‌ترین و میانه و جلفا با دمای ۳۹ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده‌اند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا