تولید ۷۰ درصد کتب درسی با کاغذ ایرانی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تا سال قبل برای چاپ کتاب‌های درسی، ۵۰۰۰ تن کاغذ تولید داخل و ۴۰ تا ۴۲ هزار تن کاغذ خارجی داشتیم گفت: اما در سال جدید و تا کنون ۳۰ هزار تن یعنی ۷۰ درصد کاغذ مورد نیاز را از داخل خریداری کرده‌ایم و امروز هم برای قرارداد پنج هزار تن دیگر رفته‌اند.

به گزارش ارک خبر،یوسف نوری در مراسم افتتاحیه هشتمین جشنواره و نمایشگاه “ایران نوشت”  که در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: شهیدان رجایی و باهنر دو معلم آموزش و پرورشی بودند که به قله‌های رفیع رسیدند. اینها پایه گذار امور تربیتی بودند.
وی افزود: امروز نیز امور کشور با مدیریتی کارآمد در حال انجام و به سامان شده است و در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی می‌کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با تلاش جوانان گام دوم انقلابی و کوشا، امروز نمادهای ملی و مذهبی، سهم ۵۰ درصدی در تولید نوشت افزار ایرانی و سهم ۱۵ درصدی در محتوای ایرانی، در بازار نوشت افزار ایرانی داریم.
نوری ادامه داد: تا سال قبل برای چاپ کتاب‌های درسی، پنج هزار تن کاغذ تولید داخل و ۴۰ تا ۴۲ هزار تن کاغذ خارجی داشتیم اما در سال جدید و
تا کنون ۳۰ هزار تن یعنی ۷۰ درصد کاغذ مورد نیاز را از داخل خریداری کرده‌ایم و امروز هم برای قرارداد پنج هزار تن دیگر رفته‌اند.
وی با اشاره به اینکه کاغذ تولید داخل، هویت ملی است و توسط بچه‌های خودمان ساخته شده است و دانش آموزان نیز از آن احساس غرور می کنند گفت: ظرفیت‌ها وجود دارد و امید است سال آینده تکمیل شود و کتب درسی را ۱۰۰ درصد با کاغذ ایرانی چاپ کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه درهای آموزش و پرورش به روی ایران نوشت باز است، اظهار کرد: شیوه نامه و بخشنامه‌ای را ابلاغ می‌کنیم تا زمینه رونق این بازار فرهنگی ناب در مدارس فراهم شود.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا