تعطیلی واحدهای تولیدی به علت بدهی بانکی تخلف است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی به علت بدهی به شبکه بانکی تخلف است و باید مصادیق اعلام شود تا برخوردهای لازم صورت گیرد.

به گزارش ارک خبر،سید احسان خاندوزی جمعه شب در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان آذربایجان‌غربی که به میزبانی اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، پس از استماع ۴ ساعته سخنان فعالان اقتصادی استان تصریح کرد: عبور کشور از شرایط کنونی بدون ارتباط همدلانه و همکارانه میان دولت و بخش خصوصی میسر نخواهد بود.
وی با بیان اینکه دولت به تنهایی نخواهد توانست بار اقتصادی را از زمین بردارد، تاکید کرد: سیاست‌گذاری کلان، تمهید، هدایت و نظارت نقش جاری دولت‌ها در تمام دنیاست که باید به عملکرد قوی‌تر بخش خصوصی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان نسبت به سال‌های گذشته منجر شود در غیر این صورت دولت نتوانسته در ارتباط با هدایت اقتصادی خوب عمل کند.
وی بر اهمیت هم‌افزایی سه قوه برای حل مشکلات و موانع اقتصادی؛ خاطرنشان کرد: خوشبختانه وفاق و اجماع کم‌سابقه‌ای نسبت به دوره‌های قبل وجود دارد که امیدواریم منجر به خدمت به تولیدکنندگان و صادرکنندگان و گره‌گشایی از مشکلات اقتصادی شود.
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه تعطیلی واحدهای تولیدی به علت بدهی به شبکه بانکی تخلف است؛ مصادیق را بیان کنید تا برخورد شود، تصریح کرد: هرچند تعطیلی و رکود واحدهای تولیدی میراث گذشتگان است، اما هر آنچه که از گذشتگان هم به ارث مانده باشد، باید حل کرد.
خاندوزی تاکید کرد: بر اساس مُر قانون، بخشودگی مالیات در اختیار دولت نیست و هرگونه بخشودگی مربوط به جرایم مالیاتی است و اصل مالیات باید به حساب خزانه واریز شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت بازگرداندن واحدها به چرخه تولید؛ پیشنهاد بخشودگی مالیات واحدهای راکد و ورشکسته ارائه خواهد شد که امیدواریم در نهایت منجر به تصویب و تکریم تولیدکنندگان و صادرکنندگان شود.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: دستگاه قضائی استان در موضوع حمایت از تولید و اشتغال کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری را راه اندازی کرده است که در سال گذشته ۳۳ واحد تولیدی با ۷۷ مصوبه مشکلاتشان بررسی و حل شد.
ناصر عتباتی افزود: در سال جاری نیز کمیته حمایت قضائی استان ۳۰ مصوبه برای حل مسائل و مشکلات ۱۷ واحد تولیدی صادر کرد.
علی پور نماینده مردم ماکو چالدران شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه گمرک بازرگان اصلی‌ترین دروازه ورود به اروپا و ترکیه است گفت: باید با سیاست‌های اصولی و برنامه ریزی مناسب مناسبات خود را با کشورهای همسایه ارتقا دهیم.
حجت الاسلام ذاکر یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت امنیت سرمایه گذاری در آذربایجان غربی در سایه توزیع عادلانه ثروت و ارزش افزوده واحدهای تولیدی گفت: ارزش افزوده کارخانجات و واحدهای تولیدی باید به داخل استان هزینه شود.
شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان آذربایجان‌غربی با حضور استاندار، رئیس کل دادگستری، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی وزارت متبوع، نمایندگان مردم در مجلس و جمعی از فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا