جزئیات ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، راهنمای پذیرفتـه شـدگان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعدادهای درخشان) سـال ۱۴۰۱ این دانشگاه را منتشر کرد.

به گزارش ارک خبر،بر این اساس، نتـایج این دوره از طریق سامانه اعلام نتایج مرکز سنجش، پـذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بـه آدرس
“www.azmoon.org” قابل مشاهده است.
پرونده کلیـه پذیرفتـه شدگان بـرای احراز صلاحیت‌های عمومی تحت بررسی است و نتیجه آن متعاقباً از طرف دفتر گزینش صلاحیت های عمـومی سازمان مرکزی دانشـگاه ازاد بـه اطـلاع محـل‌های دانشگاهی خواهد رسید.
بنا بر اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، سنوات تحصیل در دوره کارشناسـی ارشـد ناپیوسته به ویژه برای مشمولین ۳ سال است و بـه هیچ وجه قابل افزایش نیست.
با توجه به اینکه ثبت نام از پذیرفته شدگان به صورت مجازی صـورت مـی پـذیرد ، کلیـه پذیرفته شدگان لازم است از ساعت ۱۰ صبح فردا یکشـنبه ۲۰ شهریور ماه لغایت سه شنبه ۲۲ شهریور ماه سـال ۱۴۰۱ جهت ثبت نام به سامانه آموزشیار به آدرس “edu.iau.ac.ir” مراجعه نمایند.
مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلغام کرد که عــدم مراجعــه پذیرفتــه شــدگان بــه ســامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصـراف از ثبت نام تلقی شده و هیچگونـه اعتراضـی پذیرفتـه نخواهد شد و کلیه پذیرفته شدگان لازم است مطـابق زمانبنـدی اعـلام شـده در سـایت واحـد دانشگاهی محل پذیرش با در دست داشتن مدارک ذیل به منظور تکمیل مراحل ثبـت نـام بـه واحـد دانشگاهی مربوطه مراجعه نمایند.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام شامل اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) صـادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشـگاه های معتبـر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمـان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریز نمـرات دوره کارشناسی با قید معدل.
پذیرفته شدگانی که به دلایلی قـادر بـه ارائه اصل مـدرک کارشناسی (لیسانس ) خـود نیستند، باید اصل گـواهی تأییـد شـده دال بـر فراغت از تحصیل را کـه توسـط دانشـگاه محـل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، بـه همـراه ریز نمرات تأیید شده ارائه نمایند.
از دیگر مدارک مورد نیاز جهت ثبت تصویر کلیه صفحات شناسنامه، تصویر کارت ملی(پشت و رو)، شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ (برای آقایان مشـمول ۱۲ قطعه )،مدرکی که وضـعیت خـدمت وظیفـه عمـومی آقایان را مشخص نماید، تکمیل کلیه فرم هـای ثبـت نـام و فـرم هـای مربوط به تعهدات و سایر فـرم هـای کـه در سـامانه آموزشیار قرار گرفته است.
دانشگاه ازاد اسلامی در خصوص شهریه های دریافتی متقاضیان نیز اعلام کرد: هزینه خـدمات آموزشـی و حـق بیمـه دانشـجویی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ شامل شهریه پذیرفته شدگان از دو بخـش شـهریه پایه (ثابت) و متغیر است که در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌شود.
عـلاوه بر دو مورد مذکور، دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه بایـد مبلغی را بابت هزینه خدمات آموزشی و مبلغی را نیز به عنوان حق بیمه حوادث در سامانه آموزشیار پرداخت نمایند.
با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خـارجی وزارت کشور، مجوز ثبت نام اتباع خارجی مقـیم، متعاقب انجـام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت خواهد بود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا