معلمان تا پایان سال به حق و حقوق خود می رسند

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان پس از ١۴ سال در دولت مردمی گفت: دولت سیزدهم توانست این قانون را اجرا کند و معلمان تا پایان سال به حق و حقوق خود می رسند.

به گزارش ارک خبر، «سید صولت مرتضوی» روز سه شنبه در مراسم ارسال تجهیزات به هنرستان‌های استان البرز در آستانه آغاز سال جدید تحصیلی نگاه دولت به فرهنگ را نگاهی برگرفته از آموزه‌های دینی و رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین مصوبات سفرهای استانی دولت در حوزه آموزش و پرورش رقم خورده است.
معاون اجرایی محور توسعه را تعلیم و تربیت دانست و گفت: تعلیم و تربیت می‌تواند زمینه‌های توسعه همه جانبه را برای هر کشوری رقم بزند و به تعبیر امام راحل این کار همچون عبادتی است که خروجی آن بندگی برای خداست.
مرتضوی با یادآوری اینکه در ساحت تعلیم و تربیت شخصیت‌هایی تربیت می‌شوند که برخی از آنها تحول ساز و تاریخ ساز هستند، اظهار داشت: دولت آیت الله رییسی در ساختار تحولی، مبنای تحول را در آموزش و پرورش قرار داده است.
وی با بیان اینکه حدود ١۶ میلیون دانش‌آموز امسال، سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند که ۵۵٠ هزار دانش‌آموز در استان البرز سکونت دارند، اضافه کرد: برای تحول در حوزه آموزش و پرورش نیاز است به دو مقوله دانش بنیان بودن و اشتغال محور بودن آموزش ها توجه شود.
معاون اجرایی رییس جمهور تاکید کرد: با تحولات صورت گرفته امروز در آموزش و پرورش و سایر موسسات آموزشی توجه به این دو مقوله مشهود است.
سرپرست نهاد ریاست جمهوری پس از بازدید از کامیون های ارسال تجهیزات آموزشی به هنرستان های استان البرز، گفت: امروز بیش از ٨١ میلیارد تومان تجهیزات به صورت نمادین جمع آوری شده تا به سایر مدارس استان ارسال شود که این اقدام جهادی جای قدردانی دارد.
در این مراسم از چند دانش‌آموز برتر هنرستان‌های استان البرز تقدیر به عمل آمد.
مرتضوی در حاشیه بازدید از کامیون های حامل ارسال تجهیزات به هنرستان های البرز در اداره کل آموزش و پرورش به خبرنگاران گفت: نگاه دولت مردمی، تحول در نظام تعلیم و تربیت و آموزش است و در این راستا چرخش‌های تحول آفرین در نظام تعلیم و تربیت احصا شده که مهمترین آن تمرکز بر دانش بنیان بودن، اشتغال زایی و افزایش بهره وری است.
وی با بیان اینکه تقویت آموزش‌های فنی و حرفه ای در راستای تحول در آموزش و پرورش تعریف می شود، ابراز امیدواری کرد که این روند باعث تحول در نظام تعلیم و تربیت شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا