عزم جدی مدیریت شهری تبریز برای برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز

شهردار منطقه ۱۰ تبریز، پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز را از اولویت‌های اصلی این منطقه عنوان کرد.

به گزارش ارک خبر،موسی زارعی روز دوشنبه با اشاره به اینکه اکیپ‌های نظارت بر تخلفات ساختمانی، به صورت مرتب و مستمر در سطح حوزه استحفاظی منطقه حضور دارند، اظهار کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز به دلیل نداشتن مجوزهای لازم و رعایت نشدن اصول مهندسی و نداشتن ایمنی، همواره جزو موارد تخریب و جریمه در حوزه شهرسازی قرار گرفته و نسبت به آنها برای پیشگیری از حوادث ناگوار برابر قانون برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: نباید تحت هیچ عنوانی از این امر چشم‌پوشی کرد و با همه توان جهت پیشگیری و مقابله با این پدیده مخرب شهری، اقدامات قانونی را اعمال و نظارت‌های پیشگیرانه را سرلوحه امور قرار خواهیم داد.

شهردار منطقه ۱۰ رویکرد جدی شهرداری مبنی بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را یادآور شد و عنوان کرد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی، این مهم با جدیت و شبانه روزی از سوی مسئولان ذیربط به منظور تحقق اهداف مدیریت شهری پیگیری می‌شود.

زارعی، از شهروندان خواست تا به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خطر و خسارات احتمالی، قبل از هر گونه ساخت و ساز در سطح منطقه، اصول شهرسازی و ایمنی و حقوق شهروندی را رعایت کرده و سپس نسبت به اخذ مجوزهای لازم از سوی شهرداری اقدام کنند.

ساخت و سازهای غیرمجاز از جمله مشکلات مبتلابه شهرداری تبریز است که در مناطق مختلف این کلان شهر جریان دارد و تلاش های برای مدیریت و متوقف کردن آن در دهه های گذشته موفقیت چندانی نداشته است.

نتیجه تداوم ساخت و سازهای غیرمجاز در تبریز در طول پنج دهه گذشته، شکل گیری مناطق حاشیه ای در گستره این کلان شهر بوده، به طوری که گفته می شود از جمعیت یک میلیون ۸۰۰ هزار نفری آن حدود ۴۰۰ هزار نفر حاشیه نشین هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا