اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات تا سال آیندهاتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات تا سال آینده

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار هفتگی با نمایندگان مردم با تاکید بر پیگیری توسعه ارتباطات در روستاها تا رسیدن به نتیجه مطلوب، گفت: برنامه داریم تمام روستاهای بالای بیست خانوار تا پایان شهریور سال آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

به گزارش ارک خبر،«عیسی زارع‌پور» در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مجلس، با سید احمد آوایی نماینده دزفول، امان اله حسین‌پور نماینده اسفراین، سید ناصر حسینی‌پور نماینده گچساران و باشت و عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده سروستان، خرامه و کوار، به صورت مجزا دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر ارتباطات در این دیدارها به میزان پیشرفت برنامه وزارت ارتباطات برای توسعه ارتباطات روستایی اشاره کرد و گفت: در برنامه داریم تمام روستاهای بالای بیست خانوار تا پایان شهریور سال آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

وی با اشاره به حمایت دولت در راستای رشد اقتصاد دیجیتال و حمایت از پلتفرم‌های داخلی افزود: از ابتدای استقرار دولت سیزدهم موضوع پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در اولویت برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار داشته است. چراکه با توسعه این شبکه مردم می‌توانند از سرویس‌های باکیفیت، متنوع و پرسرعت سرعت در بستر این شبکه استفاده کنند، تمام تلاش ما این است که بتوانیم با تقویت زیرساخت‌ها و حمایت از پلتفرم‌های داخلی، آنها امکان رقابت با نمونه‌های خارجی را داشته باشند و حتی در صورت رفع محدودیت پلتفرم‌های خارجی، پلتفرم‌های داخلی بتوانند در بازار رقابتی سهم مناسبی را به خود اختصاص دهند.

زارع‌پور به اهمیت اعتماد مردم و لزوم رعایت حریم خصوصی آنان در پلتفرم‌های داخلی تاکید کرد و افزود: لایحه حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی در وزارت ارتباطات تهیه شده است که به‌زودی برای سیر مراحل تصویب به دولت ارسال خواهد شد.

بر اساس همین گزارش، در این دیدارها وزیر ارتباطات مشکلات مطرح شده مربوط به حوزه‌های انتخابیه نمایندگان را در حضور معاونین مربوطه بررسی و در راستای حل این مشکلات دستورات لازم را به معاونین مربوطه ابلاغ کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا