رشد ۱۵۱ درصدی فروش کالاهای اموال تملیکی در دولت سیزدهم

معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از رشد ۱۵۱ درصدی فروش کالاهای زیر نظر این سازمان در دولت سیزدهم نسبت به مدت مشابه دوره قبل خبر داد.

به گزارش ارک خبر،سعید غلامی باغی در گفت‌وگو اظهار داشت: از شهریورماه سال گذشته تا آخر مردادماه امسال چهارهزار و ۱۶۳ میلیارد تومان کالا فروخته شد که در مدت مشابه سال گذشته این رقم یک هزار و ۶۵۸ میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: کل فروش اموال منقول چهارهزار و ۶۳ میلیارد تومان و فروش اموال غیرمنقول با ۴۰۲ پرونده یکصد میلیارد تومان ثبت شده است.

معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اینکه مزایده الکترونیکی بیشترین سهم در فروش کالاها را به خود اختصاص داده است گفت: مزایده الکترونیکی ۵۳ درصد، حراج حضوری چهار درصد، مزایده فوق‌العاده هفت درصد، مذاکره عادی ۱۱ درصد و تهاتر دین طلب ۲۵ درصد سهم فروش اموال منقول است.

وی تأکید کرد: در دولت سیزدهم با اولویت قرارگرفتن فروش به‌عنوان یکی از اهداف اصلی سازمان باعث شد تا با افزایش تنوع کالاهای تعیین تکلیف شده قابل‌فروش، مشارکت پررنگ استان‌ها و ایجاد فضای رقابتی، شاهد فروش قابل‌توجهی نسبت به دوره مشابه سال قبل باشیم.

غلامی با بیان اینکه روش‌های فروش سازمان اموال تملیکی متنوع است گفت: فروش‌ها از طریق مزایده الکترونیکی، حراج حضوری، مزایده فوق‌العاده، مذاکره عادی و تهاتر دین طلب صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در مزایده الکترونیکی ۱۲ هزار و ۳۰۷ پارتی کالا، در حراج حضوری ۲ هزار و ۵۴۰ پارتی کالا و در مزایده فوق‌العاده ۹۳۸ پارتی کالا به فروش رفت.

به گفته معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، در دولت سیزدهم مجموع کالاهای تعیین تکلیف شده ۱۰ هزار و ۹۵۱ میلیارد تومان کالا بوده است که این آمار نسبت به مدت مشابه قبل رشد ۶۳ درصدی داشت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا