فرآیند اجرایی خصوصی‌سازی خودروسازان آغاز شد

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: فرآیند اجرایی برای خصوصی‌سازی خودروسازان آغاز شده و بر این اساس ارزش‌گذاری خودروسازان انجام شده است. ­

به گزارش ارک خبر،مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: فرآیند اجرایی برای خصوصی‌سازی خودروسازان آغاز شده و بر این اساس ارزش‌گذاری خودروسازان انجام شده است. ­

عبدالله توکلی لاهیجانی با اعلام این خبر افزود: نقشه راه مشترکی با وزارت اقتصاد در خصوص اینکه خودروسازی که واگذار می‌شود از منظر تولید بالنده‌تر شود و گام‌هایی که برداشته می‌شود منجر به افزایش تولید و بن‌سازه‌های (پلت‌فرم) بومی شود و اکنون مراحل اجرایی آن در حال انجام است.

وی با اشاره به زیان انباشته خودروسازان، گفت: چند مسیر مختلف در خصوص جبران زیان انباشته خودروسازان در نظر گرفته شده است؛ نکته اول این است که چگونه می‌توان با افزایش تولید میزان هزینه‌های سربار را کاهش داد، نکته دیگر در اصلاح رابطه خودروسازان با زنجیره تأمین است، این‌که زنجیره تأمین با حجم اقتصادی تولید کند و کاهش قیمتی از طریق همکاری سازندگان با خودروسازان شکل گیرد و کاهش هزینه صورت گیرد.

توکلی لاهیجانی اضافه کرد: نکته دیگر در اصلاح سبد محصولی خودروسازان است؛ یعنی خودروسازان محصولی را وارد بازار کنند تا بتوانند بر اساس راهکار مهندسی کاهش هزینه داشته باشند که منجر به کاهش زیان عملیاتی خودروسازان شود، اکنون در یکی از خودروسازان کاهش زیان عملیاتی از ابتدای سال تاکنون داشته‌ایم.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: زیان انباشته خودروسازان یک‌شبه اتفاق نیفتاده است ازاین‌رو باید در یک مسیر با مجموعه‌ای از راهکار‌ها به کاهش زیان در خودروسازان برسیم؛ یک ماه برنامه تحولی در سه گام طراحی کردیم که اختصاص به جریان تولید داشت، در چند سال گذشته با عارضه تولید خودروی ناقص مواجه بودیم که در هفت ماه امسال تولید خودروی ناقص متوقف و خودروی کامل تولید شد، اکنون در حوزه خودرو‌های تجاری افزایش ۱۸۷درصدی داشته‌ایم.

وی گفت: در گام دوم، به اصلاح بن‌سازه‌های جدید برای توسعه محصولات باکیفیت متمرکز شده‌ایم و بن‌سازه‌های مشترک و هم‌افزایی خودروسازان نقش کلیدی دارند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا