وحیدی: کارگر ماهر را دست کم نگیریم/ خوشحالم که همه قراردادها را با شرکت های داخلی بستیم

وزیر کشور با ابراز خوشحالی از اینکه همه قراردادها با شرکت‌های تولیدی داخلی منعقد شده است تاکید کرد که کارگر ماهر را دست کم نگیریم چه بسا یک کارگر ماهر مانند طراح عمل و یک دستگاه پیجیده تولید می‌کند.

به گزارش ارک خاحمد وحیدی روز سه‌شنبه در آیین واگذاری ۵۰۰ اتوبوس شهری به ناوگان حمل و نقل عمومی شهری در شرکت ایران خودرو دیزل، تولید را قلب تپنده اقتصاد کشور و پژوهش و تحقیق را زنجیره تولید دانست و گفت: تولید نه تنها آثار اقتصادی بلکه آثار اجتماعی به دنبال خود دارد.

وی افزود: تولید، اقتصاد و اجتماع با هم پیوند می‌خورد و  محصول گاهی یک نشان ملی و افتخار آن کشور می شود و حیات جامعه وابسته به تولید است و این در ایران پهناور معنای چندبرابر به خود می گیرد. همچنین ضریب فزاینده‌ای در تولید و پیوند آن با اقتصاد، اجتماع و سیاست کشور وجود دارد زیرا موجب سربلندی و افتخار کشور می شود و در کنار آن ارزش‌های بسیاری را از خود شان می دهد.

وزیرکشور ادامه داد: هر چه محصول بیشتر مورد احتیاج و اعتنا باشد ارزش آن به تبع بالاتر می رود و حضور امروز یعنی یک ایرانی قادر است اتوبوس های خوب با ۷۵درصد تولید داخل بسازد که امیدواریم گیربکس آن هم داخلی شود تا محصولی ۱۰۰ درصد داخلی داشته باشیم و این تولید شعف ملت و نشان دهنده قدرت و طراحی استانداردسازی است.

وحیدی با اشاره به وجود شرکت‌های مختلف تولیدی در کشور گفت: این تولیدها را در گذشته در ایران نداشتیم و اینها محصول انقلاب و تلاش‌های مستمر در حوزه علم و فناوری است. بنابراین کارگر ماهر را دست کم نگیرید و گاهی جای طراح عمل و یک محصول پیچیده تولید می کند.

وحیدی با بیان اینکه در حال ورود به صحنه جدیدی از انقلاب صنعتی در دنیا هستیم اظهار داشت: نباید از آن غافل بود و همه این کارگران برای اعتلا و استقلال کشور کار می کنند.

وزیر کشور با ابراز خوشحالی از بستن قرارداد با شرکتهای داخلی گفت: این موجب خرسندی است که شرکت‌های ما توان و قدرت تولید دارند.

وحیدی درباره شرکت ایران خودرو دیزل بیان کرد: این شرکت نقش مهمی را باید در صنعت کشور ایفا کند و امیدوارم هر روز خبری خوش از این مجموعه به گوش برسد که این ظرفیت و توانمندی در این شرکت تولیدی وجود دارد و به تعهداتش عمل کرده است‌.

انتهای پیام/بر،

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا