تروریست‌ ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند

سخنگوی قوه قضاییه گفت: به رگبار بستن مردم بی دفاع و حافظان امنیت و کشتن جوانان این ملت با چاقو و قمه و سلاح گرم در کف خیابان ها نشان از نقشه شومی می دهد که با آگاهی ملت ایران دفع خواهد شد.

به گزارش ارک خبر،مسعود ستایشی در نشست خبری امروز گفت: تسلیت داغداری مجدد ملت در اثر جنایات تروریست‌های مسلح و تبیین فرمایشات رهبری نکته ای است که جا دارد به آن بپردازیم.

وی ادامه داد: صحنه هایی که در روزهای اخیر در میدان و خیابان های برخی از شهرها رخ داد به خوبی عمق برنامه های دشمن و خواب‌های آشفته آنان برای آینده ایران یکپارچه را نشان داد. اینکه امروز دشمن علنا پرده از چهره انداخته و در شبکه های مجازی دستور قتل و ترور و آتش را می دهد، بخوبی نشان می دهد که دشمن امروز از عدم همراهی مردم ایران اسلامی سخت خشمگین است.

 

به رگبار بستن مردم بی دفاع نشان از نقشه‌ای شوم می‌دهد

ستایشی تاکید کرد: به رگبار بستن مردم بی دفاع و حافظان امنیت و کشتن جوانان این ملت با چاقو و قمه و سلاح گرم در کف خیابان ها نشان از نقشه شومی می دهد که با آگاهی ملت ایران دفع خواهد شد.  تروریست های رسانه ای که از ابتدا صحنه آرایی را آماده کرده اند، تروریست های کف خیابان را تسلیم می کنند و خود دستور ترور مردم و زنان و کودکان بی دفاع و مدافعان مظلوم را صادر می کنند. قاتلانی که در کف خیابان هلهله و شادی می کنند اما دوباره با  تغییر چهره فاز دیگری را پیش گرفته اند،آنها بدانند مقابله ملت ایران با تروریست ها سخت پشیمان کننده است. تروریست ها و تروریست مخلان امنیت، همان تروریست های اقتصادی اند که مانع فعالیت سالم امت اسلامی می شوند. این تروریست ها حتی حاضر نیستند هزینه اقدامات ناجوانمردانه خود را بپذیرند. ملت ایران سابقه سیاه منافقین و ترورهای کور انان در دهه ۶۰ و دهه های دیگر  از یاد نبرده‌اند.‌

 

قوه قضاییه از خون عزیزان نخواهد گذشت

وی تاکید کرد: اطمینان می دهم که قوه قضاییه از خون عزیزان نخواهد گذشت و نمی‌گذارد خون عزیزان پایمال شود و بساط این  شرارت‌ها به زودی زود جمع خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: علم خونخواهی خون‌های به ناحق ریخته شده در دستان قوه قضائیه است و براساس تدابیر متخذه با سرعت و دقت و با متضمن مولفه صحت، بدون چشم پوشی از حق امنیت به وظیفه خود عمل می‌کنیم و تروریست‌ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند.

 

تشکیل قرارگاه پیگیری و اجرای سیاست های ابلاغی از سوی رهبری

ستایشی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج از  تشکیل قرارگاه پیگیری و اجرای سیاست های ابلاغی از سوی رهبری خبر داد و گفت: برای اجرای فرامین رهبری قرارگاهی منسجم و پیگیر را  مستقر کردیم تا نگاه رهبری به قوه قضاییه اجرایی شود.

سامانه ارجاع پرونده به کارشناسان

وی در پاسخ به سوالی درباره سامانه ارجاع پرونده به کارشناسان گفت: این سامانه یک نسخه آزمایشی دارد که ارجاع هوشمند کارشناسی دارد و در سامانه مدیریت پرونده‌های قضایی است و این اقدام‌ جهت ارجاع عادلانه کارشناسی به کارشناسان رسمی دادگستری از ناحیه قضات مراجع قضایی است.

وی ادامه داد:  آیا این سامانه ارتباطی با سامانه های ۲۰۲۰ و ۱۵۱۵ دارد؟  سامانه ۱۵۱۵ مربوط به امور وکلا و مشاوران قوه قضاییه است و سامانه ۲۰۲۰ مربوط به کارشناسان رسمی است. این سامانه قرار است با سامانه های ۲۰۲۰ و ۱۵۱۵ ارتباط پیدا کند و تا سه ماه دیگر این سامانه نهایی خواهد شد.

تمهیدات قوه قضاییه برای کنترل دارو

ستایشی در پاسخ به سوال دیگری درباره تمهیدات قوه قضاییه برای کنترل دارو  گفت: مساله دارو و تجهیزات پزشکی مساله روز است و کمبودهای دارویی نگرانی‌هایی را بوجود آورده است. موضوع فرایند دارو و اقدام در جهت تولید و ورود و توزیع کاملا اجرایی است و ارتباط مستقیمی با دستگاه قضایی ندارد، اما همواره تاکید ریاست قوه قصاییه بر این بوده که ملاک ما رفع مشکل و گرفتاری‌های مردم است و هر اقدامی که از قوه قضاییه در رابطه با قوه مجریه و دولت برمی‌آید دریع نشود. کاملا ایستاده و مهیا در جهت رفع مشکلات هستیم. مثلا در حوزه واردات اگر مانعی هست یا در تولید هست به آن بپردازیم. امید داریم دولت محترم‌ هم اهتمام لازم را در جهت رفع مشکلات مردم خصوصا در حوزه داروهای خاص بر دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا