رکورد تولید گیربکس خودروهای سنگین در تبریز شکسته شد

مدیرعامل شرکت چرخشگر با اشاره به شکسته شدن رکورد ۱۱ ساله در تولید گیربکس، گفت: در تولید گیربکس‌های ویژه خودروهای باری ۷۴ درصد و گیربکس‌های نیسان ۱۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش تولید داریم.

به گزارش ارک خبر،علی اکبر عمرانی ارسی روز سه شنبه در گفت وگویی با بیان اینکه جزو اولین شرکت های تولید گیربکس در بخش تجاری اعم از کامیون، کامیونت و وانت بار هستیم،

وی اظهار کرد: گیربکس رده سنگین ۶ سرعته محصول انحصاری شرکت است که برای انواع کامیون و کمپرسی کاربرد دارد.

مدیرعامل شرکت چرخشگر با بیان اینکه بخش اعظمی از ساخت قطعات مورد نیاز گیربکس در خود شرکت تولید می شود، افزود: ماهانه حدود پنج هزار دنده و شفت تولید می شود.

عمرانی از نهایی کردن محصول برای ورود به بازار در محیط شبیه سازی خبر داد و گفت: میزان گشتاورهای ورودی و خروجی تعویض دنده تحت استانداردهای ZF آلمان انجام می شود.

وی با اشاره به تامین گیربکس مدرن اکولایف جهت نصب در اتوبوس های ساخت داخل توسط این شرکت، خاطرنشان کرد: بومی سازی چهار محصول ار دو سال قبل آغاز شده است که با تولید آنها سالانه ۸۰۰ هزار یورو صرفه جویی ارزی می شود.

عمرانی برنامه های آینده شرکت را مهندسی معکوس برای تولید گیربکس ۱۶ سرعته برای خودروهای سنگین و پنج سرعته برای نیمه سنگین اعلام کرد.

شرکت چرخشگر در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی با هدف تولید، ساخت و واردات سیستم موتور و محرکه خودروها (موتور، گیربکس، دیفرانسیل، اکسل، جعبه فرمان ) و ملحقات مربوط به واردات ماشین آلات و غیره در تبریز تاسیس شد.

۹ ماهه سال گذشته ۲۹ هزار دستگاه گیربکس در این شرکت تولید شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا