رعایت دستورالعمل بهداشتی به حدود ۳۲ درصد کاهش یافت

میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۲۴ دی ماه ۱۴۰۱، (از ۱۴ تا ۲۴ دی ماه ۱۴۰۱) ۳۱.۶۱ درصد بوده که با توجه به آغاز موج هشتم کرونا، با زیرسویه‌های اُمیکرون و همزمان با فصل سرد سال، می‌تواند خطر انتقال بیماری را بیشتر کند.

به گزارش ارک خبر،میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۱۴ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۵.۳۸ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان قم با ۶۹.۷۰ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان قزوین با ۲۱.۳۱ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از هفت تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۴۵.۳۸ درصد بوده است که فرودگاه‌ها با ۹۳.۹۴ درصد بیشترین میزان رعایت و پاساژها با ۴۴.۹۴ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۱۴ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، ۱۷.۶۰ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان کهگیلویه و بویر احمد با ۳۹.۹۴ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به قزوین با ۵.۱۲ درصد بوده است.

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از هفت تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، ۱۷.۶۰ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۷۵.۷۶ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراکز تفریحی با ۱۲.۲۲ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۱۴ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، ۲۹.۱۰ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۴۹.۲۸ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۱۵.۲۸ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از هفت تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، ۲۹.۱۰ درصد بوده که فرودگاه‌ها با ۷۵.۷۶ درصد بیشترین درصد رعایت و پایانه‌های مسافربری درون‌شهری ۲۳.۹۱ درصد کمترین میزان رعایت را داشته‌اند.

میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۱۴ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، ۴۴.۰۸ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان خراسان رضوی با ۶۶.۹۸ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به قزوین با ۲۰.۶۳ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از هفت تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، ۴۴.۰۸ درصد بوده است. استادیوم‌ها با ۱۰۰ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین حد رعایت بوده و رستوران‌ها با ۴۱.۰۹ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۱۴ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱، از تعداد سه میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بیش از ۱۵۵ هزار و ۵۰۳ مورد بازرسی انجام شده است.

همچنین طی این مدت تعداد سه هزار و ۷۱۷ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و ۴۳۲ مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا