چهارشنبه‌سوری امسال نخستین قربانی خود را گرفت

رئیس سازمان اورژانس کشور از آغاز طرح امداد نوروزی از ۲۴ اسفند سال جاری تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: تاکنون یک فوتی و هشت قطع عضو ناشی از حوادث مرتبط با چهارشنبه پایان سال داشته‌ایم.

به گزارش ارک خبر، جعفر میعادفر در نشست روسای مراکز اورژانس پیش بیمارستانی با محوریت امداد نوروزی اظهار کرد: وزارت بهداشت مجوز استخدام ۲۵ هزار نیرو را اخذ کرده که از این تعداد، ۳۷۵۰ نفر ظرفیت، به بخش اورژانس تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه طرح امداد نوروزی از ۲۴ اسفند سال جاری آغاز می‌شود و تا ۱۴ فروردین  ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت، افزود: ۲۶ هزار نیروی اورژانس در طرح امداد نوروزی، آماده‌باش بوده و حدود یک هزار و ۲۰۰ پایگاه اورژانس در سراسر کشور آماده خدمات‌رسانی به هموطنان و مسافران نوروزی هستند.

میعادفر خاطرنشان کرد: در نوروز ۱۴۰۲، ماه مبارک رمضان را نیز در پیش داریم و برآورد می‌شود که از ۲۴ اسفند سال‌ جاری تا چهارم فروردین ۱۴۰۲ با حجم زیادی از مسافرت‌ها مواجه باشیم، به همین دلیل امداد نوروزی و نظارت بیشتر برای کاهش حوادث ترافیکی از هفته پایانی اسفندماه آغاز می‌شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: حجم مسافرت در دو بخش از ۲۴ اسفند سال جاری تا چهارم فروردین و از چهارم تا ۱۳ فروردین پیش‌بینی شده است و ممکن است ترددها ۱۰ درصد نسبت به نوروز ۱۴۰۱ افزایش یابد.

استقرار ایستگاه سلامت در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها

میعادفر ادامه داد: در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها حوادث بیشتری رخ می‌دهد، به همین دلیل ایستگاه‌های سلامت با همکاری پلیس و هلال احمر در این ورودی‌ها مستقر خواهند شد.

وی اضافه کرد: امسال امداد نوروزی بسیار جدی است و باید با تلاش و نظارت بیشتر، سعی کنیم ۲۰ درصد از حوادث ترافیکی را کاهش دهیم.

یک فوتی و هشت مجروح در آستانه چهارشنبه پایان سال

رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: به چهارشنبه آخر سال نزدیک می‌‌شویم و با توجه به اینکه قاچاقچیان در حال توزیع حجم زیادی از مواد محترقه هستند، اورژانس در حالت آماده ‌باش است و مراقبت‌‌ها باید تشدید شود. تاکنون یک فوتی و هشت قطع عضو ناشی از حوادث مرتبط با چهارشنبه پایان سال داشتیم، بنابراین مراقبت‌‌ها باید بیشتر شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا