تداوم بارش‌ها تا ۱۰ روز آینده در آذربایجان شرقی

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان از فعالیت سامانه‌ی بارشی از بعد از ظهر فردا تا اوایل هفته‌ی بعدی و تداوم بارش‌ها به صورت متناوب طی ۱۰ روز آینده در استان خبر داد.

به گزارش ارک خبر،محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان، اظهار کرد: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده‌ی فعالیت متناوب سامانه‌ی بارشی تا اوایل هفته بعدی است، با توجه به آغاز فصل بهار در برخی از روزها احتمال تشدید سامانه‌های بارشی در اوقات بعداز ظهر پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: تدوام بارش‌ها احتمال گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها را افزایش می‌دهد.

وی به مهمانان نوروزی استان توصیه کرد تا در زمان بارندگی از رفتن به حریم رودخانه و همچنین ارتفاعات برای جلوگیری از برخورد صاعقه، پرهیز کنند.

وی افزود: روز سه‌شنبه احتمال بارش برف ‌و برف‌آبی در نواحی مرتفع پیش بینی می‌شود ولی تا روز سه شنبه تغییرات دمایی قابل ملاحظه‌ای پیش بینی نمی‌شود و بعد از روز سه‌شنبه کاهش نسبی دمایی ۳ الی ۶ درجه‌ای پیش بینی می‌شود.

وی در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب ۹ درجه و ۴ درجه بالای صفر بوده و دمای فعلی تبریز ۹ درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته چهار درجه افزایش یافته است.

امیدفر در پایان در خصوص سردترین و گرمترین شهر استان افزود: بستان آباد با دمای یک درجه زیر صفر سردترین و ملکان با دمای ۱۷ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا