بیانیه وزارت کشور در خصوص موضوع عفاف و حجاب

مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور بیانیه ای، به برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای درباره موضوع عفاف و حجاب پاسخ داد.

به گزارش ارک خبر، در این بیانیه آمده است:
نظر به انتشار برخی فضاسازی‌ها درباره اظهارات دکتر احمد وحیدی وزیر کشور پ‍‍‍یرامون مسئله عفاف و حجاب توضیحات زیر ضرروی است:
۱- موضع وزارت کشور درخصوص عفاف و حجاب و حمایت از آمرین به معروف کاملا روشن و مشخص بوده است. رعایت حجاب و الزام به پوشش قانونی تغییر ناپذیر بوده و هرگونه برداشتی بر خلاف این موضوع، ناصحیح و غیر دقیق است.
۲- ابلاغیه ضرورت مراعات حجاب توسط همگان و اعمال آن از سوی دستگاه و نهاد‌ها و حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، تعارضی با این اظهار نظر وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره عفاف و حجاب مبنی بر اینکه مجوز خاصی از سوی وزارت کشور صادر نشده است، ندارد و برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای برای دوگانه نشان دادن آن امری غیر واقعی و ناصواب است.
۳ -گرچه تجربه نشان می‌دهد درگیر و دار رقابت‌های سیاسی و مناسبات و محاسبات، گروهی از رسانه‌ها با حاشیه آفرینی، برای جلب نظر بیشتر افکار عمومی تلاش می‌کنند، با این حال از صاحبان رسانه و ارباب جراید انتظار می‌رود با دقت بیشتر در منابع خبری و بازخوانی دقیق اظهارنظر مسوولان نسبت به انتشار تحلیل‌های ناصحیح و ابهام آفرین برای افکار عمومی خودداری کنند و به رعایت تقوای سیاسی و اخلاق رسانه‌ای اهتمام ورزند.
صادق الوعد بودن و صراحت بیان از مهمترین سرمایه‌های معنوی دولت انقلابی و مردمی است که وزارت کشور نیز در قول و عمل بیشترین توجه و تاکید را در انجام مسوولیت‌ها به آن معطوف داشته است.

دکمه بازگشت به بالا