شاپرک و چکاوک، حائز مقام برترین های تجارت الکترونیک آسیا شدند

خبرگزاری ارک – سوییچ شاپرک و سامانه چکاوک قله های برترین طرح های تجارت الکترونیک آسیا را فتح کردند.

سوییچ شاپرک و سامانه چکاوک به ترتیب مقام اول برترین طرح های تجارت الکترونیکی دولتی و جایگاه سوم طرح تجارت الکترونیکی خصوصی اجلاس عمومی ایفکت (AFACT ) را از آن خود کردند.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ، در بخشی از برنامه های این اجلاس که هر دوسال یکبار تحت عنوان برترین طرح های الکترونیکی آسیا برگزار می شود، سوییچ شاپرک توانست در جمع سه طرح راه یافته به بخش نهایی، رتبه اول را از آن خود کند.
این اجلاس در قالب دو رویداد شامل  نشست عمومی با سه گروه کاری با عنوان های کمیته دامنه کسب و کار، کمیته پشتیبانی جامعه اعضا و  کمیته متدلوژی و فناوری و دیگری شامل  مسابقه دوسالانه برترین طرح های تجاری الکترونیکی در آسیا موسوم به e- Asia Awards برگزار می شود .
این مسابقه  در سطح آسیا به جهت حضور نمایندگان اصلی و فنی کشورهای دیگر ، فرصت مغتنمی را برای تبادل نظر و عرضه توانمندی های کشور فراهم آورد.

با در نظر گرفتن حضور برترین های این حوزه، رتبه بندی طی چند مرحله صورت می گیرد که شاپرک موفق شد، به نمایندگی از شرکت خدمات انفورماتیک، طرح محاسبه مالیات از چین تایپه و طرحی در خصوص سازمان بنادر و دریانوردی ایران را پشت سر بگذارد.
گفتنی است؛ سامانه چکاوک نیز به عنوان دومین نماینده شرکت خدمات انفورماتیک در جایگاه سوم طرح های تجارت الکترونیک خصوصی قرار گرفت.
در بخش رقابتی اجلاس، دو رسته دیگر نیز رتبه بندی شدند؛ کاهش شکاف دیجیتالی و تسهیل تجاری؛ که پس از بررسی های صورت گرفته در چند مرحله 11 طرح به مرحله نهایی راه یافت، سه طرح در حوزه طرح های تجارت الکترونیک دولتی، چهار طرح تجارت الکترونیک خصوصی، دو طرح در بخش تسهیل تجاری و دو طرح نیز به بخش پایانی رسته کاهش شکاف دیجیتالی راه یافتند.
اجلاس عمومی ایفکت در حوزه تسهیل تجاری با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در زمینه موضوعات تخصصی «استانداردسازی کدها و پیام های تجاری»، «ساده سازی و همگون سازی فرایندهای تجاری»، «سیستم متمرکز برای جمع‌آوری اطلاعات خانه‌های گردشگری با مقیاس کوچک» و «تبادل اسناد تجاری در بستری امن» در دهه سوم آذرماه سال جاری در تهران برگزار شد.
Asia Pacific Council for Trade Facilitation and Electronic Business یا شورای تسهیل تجاری و کسب و کار الکترونیکی سازمان ملل در آسیا و اقیانوسیه موسوم به ایفکت (AFACT) ، سازمانی غیر دولتی است که در آن، نمایندگان کشورهای عضو و متخصصانی از بخش خصوصی در منطقه آسیا و اقیانوسیه به صورت تخصصی در زمینه تسهیل تجاری و تجارت الکترونیکی فعالیت می کنند.

دکمه بازگشت به بالا