خبر خوش وزنه برداری، قهرمان باز می گردد

پایگاه خبری ارک – رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری گفت: بهداد سلیمی دارنده طلای المپیک لندن و ملی پوش وزنه برداری ایران از ابتدای سال 95 می تواند تمرینات خود را آغاز کند.

«داود باقری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برنامه ریزی های انجام شده تمرینات بدنسازی وی نیز از هفته آینده آغاز می شود.
وی اظهار داشت: درمان مصدومیت بهداد سلیمی خیلی خوب پیش می رود و روند اجرای فیزیوتراپی او طبق برنامه پیش می رود و ضمن آنکه برنامه های روانشناسی و تغذیه او نیز زیر نظر متخصصان انجام می شود.
باقری تصریح کرد: بدنسازی بالاتنه شامل عضلات سرشانه و بالای کمر و شکم پیش از این آغاز شده بود، اما بدنسازی پایین تنه شامل لگن و پا زیر نظر «امین نوروزی» متخصص فیزیوتراپی انجام می شود و هر زمان شرایط بدنسازی وی فراهم شود یک بدنساز، فقط برای آماده سازی عضلات پایین تنه با بهداد سلیمی کار می کند.
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری تصریح کرد: همه تلاش کمیته پزشکی، سلامتی این ورزشکار خوب کشورمان و سپس حضور با صلابت وی در بازی های المپیک ریو است که اگر چنین شود از نظر پزشکی کار بزرگی در کشورمان انجام شده و می توانیم به فدراسیون پزشکی ورزشی کشورمان افتخار کنیم.
بهداد سلیمی دارنده دو مدال طلای پیکارهای وزنه برداری قهرمانی جهان در سال های 2010 ترکیه و 2011 فرانسه و همچنین طلای المپیک لندن، اوایل آبان ماه امسال در حالی که با آمادگی بالایی تمرینات خود را دنبال می کرد در حرکت دو ضرب و پس از درخواست مجوز قرار گرفتن پشت وزنه 262 کیلوگرمی از سوی سرمربی تیم ملی، دچار آسیب دیدگی در ناحیه زانو پای چپ شد و رقابت های قهرمانی وزنه برداری سال 2015 جهان ( 29 آبان تا هفتم آذرماه ) را از دست داد.
به دنبال عمل جراحی 27 آبان روی زانوی چپ بهداد سلیمی، تیم ویژه ای متشکل از مسئولان فدراسیون های پزشکی ورزشی و وزنه برداری و متخصصان حوزه های مختلف تشکیل شد تا روند درمان این قهرمان با دقت و در عین حال سرعت لازم پیگیری شود تا این قهرمان کشورمان بتواند هرچه زودتر به صحنه قهرمانی باز گردد.
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری در خصوص «سعید محمدپور» وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم تیم ملی نیز گفت: اطلاعات دقیق مصدومیت وی برای مشاوران خارجی در کشورهای آمریکا و آلمان ارسال شده و قرار است طی چند روز آینده نظر تخصصی را به ما اعلام کنند.
سعید محمدپور در مهر ماه امسال و در هفته دوم لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های کشور که رکورد گیری ملی پوشان برای حضور در رقابت های قهرمانی سال 2015 هیوستون آمریکا بود، از ناحیه آرنج دست چپ مصدوم شد و رقابت های جهانی را از دست داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا