سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان برای پرورش 10هزار تن ماهی در قشم

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
به گزارش سه شنبه شب ایرنا و به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه یاد شده این طرح در چند مرحله و در یک دوره پنج ساله عملیاتی می شود.
وی تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید را از اهداف اصلی اجرای طرح یاد شده اعلام و اضافه کرد: افزایش تولید صادرات محور، تامین امنیت غذایی و ایجاد اشتغال پایدار از مزیت های اجرای این طرح به شمار می رود.
مومنی انتقال فناوری های پیشرفته از مناطق آزاد به داخل کشور، آسان سازی فرایند تولید، صادرات و خدمات و در نهایت تامین منابع مالی از خارج را مهمترین وظایف مناطق آزاد کشور اعلام کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در بند 11 سیاست های اقتصاد مقاومتی، این وظایف را برای مناطق آزاد تعریف کرده اند.
بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در این تفاهم نامه متعهد شده است که طرح مطالعاتی پرورش 10هزار تن ماهی در قفس را دو ماه پس از امضا این تفاهم نامه آغاز و برنامه اجرایی آن را به سازمان منطقه آزاد قشم ارایه کند.
همکاری برای ثبت شرکت و صدور مجوزهای مورد نیاز، همکاری در زمینه دریافت موافقت محیط زیست، دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی، تامین آب و برق و واگذاری زمین با نرخ مورد توافق نیز از جمله تعهدهای سازمان منطقه آزاد قشم در اجرای این طرح اعلام شده است.
جزیره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، شامل 135 کیلومتر طول و عرض متوسط 14 کیلومتر، در 20 کیلومتری جنوب بندرعباس مرکز هرمزگان واقع شده است و به تنهایی از 22 کشور جهان بزرگتر است.
این جزیره به دلیل مزیت ها، ظرفیت ها و ذخیره گاه های عظیم آبزیان، یکی از قطب های مهم پرورش و صید ماهی و میگو در ایران و منطقه به شمار می رود و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، توسعه ظرفیت های این بخش در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفته است.
2090/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا