خانه آروزهای آبی هرمزگان لبخند و شادی را بر چهره کودکان کار و مادران آنها نشاند

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از چهارشنبه شب خبرنگار ایرنا، جشن کودکان نان آور یا کودکانی که مردانه بار یک زندگی را بر دوش می کشند، با حضور بیش از 100 نفر از این کودکان کار و مادرانشان در یک رستوران برگزار شد.
کودکانی که از صبح تا غروب با پرسه زدن در خیابان و فروش گل، آدامس، جوراب و … دوران کودکی خود را با هزاران حسرت و کمبود در پی لقمه نانی حلال یا خدایی ناکرده حرام طی می کنند و شب ها به خانه بر می گردند تا فردایی دیگر و دستفروشی دیگر.
اما در میان تمام این نابسامانی ها، جشنی برای این کودکان برگزار شد که این جشن شامل مسابقه، تئاتر کمدی، موسیقی، مولودی ، دعا و ضیافت نهار بود که کودکان شرکت کننده در این جشن همچون هم سن و سالهای خود که در جشن های مختلف شرکت می کنند و آنها نصیبی از آن ندارند، شاد شدند و خندیدند و با شوق و امید نظاره گر زندگی شدند و باورشان شد که آری هستند هنوز کسانی که نشاندن لبخند شادی بر لبان کودکان برای آنها مهم است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان در این جشن گفت: برگزاری جشن برای کودکان نان آور در راستای سیره حضرت علی (ع) است که با وجود جایگاه حکومتی و اقتدار و صلابت در جنگ ها اما در برخورد با کودکان بسیار پر مهر و عطوفت رفتار می کردند.
علی رئوفی اظهار داشت: اقدام بدیع موسسه خیریه خانه آرزوها و سازمان بهزیستی برای برگزاری جشن کودکان کار قابل تقدیر است و امیدواریم این موسسه با حمایت سازمان بهزیستی و دیگر ارگان ها بتواند در راستای ساماندهی و رسیدگی به این قشر ضعیف جامعه کارهای ماندگاری را در استان رقم بزند.
مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: برگزاری این جشن اقدام بدیعی از سوی موسسه خیریه خانه آرزوهای آبی هرمزگان است که در کشور کم نظیر بوده و امیدواریم الگویی برای دیگر موسسات خیریه فعال در استان باشد.
سیما مرادی یادآور شد: حمایت های لازم را برای رسیدگی به وضعیت کودکان کار انجام داده و در این راستا مراکز نگه داری کودکان کار و بی سرپرست در استان فعال می باشند.
7198/ 6048

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا