درخواست پلیس ساوجبلاغ از مردم برای شناسایی اخاذ اینترنتی

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا از پلیس البرز ، سرهنگ احمد جبارپور روز پنج شنبه گفت : درپی دریافت یک فقره شکایت با موضوع اخاذی و مزاحمت در شبکه های اجتماعی، موضوع در دستور کار پلیس فتای ساوجبلاغ قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد که شخص ناشناسی با ایجاد صفحات متعدد مبنی بر آشنایی و ایجاد روابط دوستانه و کاری با طعمه های خود پس از گذشت مدت زمانی از آشنایی آنها و جلب اعتماد طرف مقابل، پیشنهاد درخواست های غیر معقول همچون دریافت مبالغی وجه نقد کرده و در صورت رد درخواست از سوی شکات اقدام به انتشار تصاویر شخصی آنها در فضای مجازی می کند.
جبارپور ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا به سرعت وارد عمل شدند و با رصد شبکه های اجتماعی، هویت متهم را شناسایی کردند و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که نامبرده ساکن شهر تهران است.
وی گفت: بلافاصله تیم ویژه ای از ماموران پلیس فتا با هماهنگی مقام قضائی جهت دستگیری متهم به محل زندگی وی اعزام شدند اما پس از حضور ماموران در آنجا مشخص شد که متهم به یکی از استان های مرکزی کشور متواری شده است.
جبارپور در ادامه خاطرنشان کرد : با ادامه اقدامات پلیسی، محل اختفاء متهم در شهر اصفهان ردیابی شد و ماموران با دریافت نیابت قضائی به استان اصفهان اعزام شدند و با همکاری ماموران کلانتری 11 شهرستان مبارکه، وی را در حالی که در منزل یکی از آشنایانش مخفی شده بود در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند و از محل اختفاء متهم،پنج دستگاه گوشی تلفن همراه و 10 عدد سیم کارت کشف و توقیف شد.
وی گفت: متهم به دادسرای شهرستان مبارکه اصفهان ارجاع و با قرار وثیقه 600 میلیون ریالی به شهرستان ساوجبلاغ انتقال داده شد.
جبارپور افزود: در بررسی سوابق متهم مشخص شد که وی دارای 9 فقره سابقه کیفری از جمله سرقت، مزاحمت، اخاذی و … که تا کنون با این شیوه از 18 نفر از شهروندان اخاذی کرده است.
فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد با توجه به احتمال اخاذی های متعدد از سوی این فرد گفت: دادیار شعبه چهارم دادسرای نظرآباد، دستور چاپ عکس بدون پوشش متهم را در رسانه های جمعی صادر کرده است، بنابراین از شهروندانی که به این شیوه و یا توسط این فرد مورد اخاذی یا مزاحمت قرار گرفته اند، درخواست می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ واقع در هشتگرد –خیابان مصلی –ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان ساوجبلاغ مراجعه کنند.
2098/1535

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا