آب، گاز و خطوط تلفن همراه شهران قطع است/برگزاری جلسه اضطراری با حضور قالیباف

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار ایرنا از محل حادثه، درپی انفجار لوله گاز در خیابان کوهسار تقاطع خیابان ادهمی، گروه های آتش نشانی، پلیس راهور و انتظامی، اورژانس، نیروهای شهرداری، شرکت آبفا و گاز در صحنه حاضر شدند.
همچنین این انفجار منجر به ریزش کارگاه مترو شد که براساس شنیده ها، 2 نفر از کارگران مترو در زیر آوار گرفتار شده اند و تلاش برای نجات آنها ادامه دارد.
ماموران پلیس راهور تهران بزرگ نیز محدودیت های ترافیکی در خیابان کوهسار تقاطع خیابان ادهمی تا تقاطع خیابان هاشمی زاده در نظر گرفتند و رفت و آمد وسایل نقلیه بجز وسایل نقلیه امدادی در محدوده یاد شده ممنوع است.
شهردار ناحیه 2 منطقه 5 شهرداری تهران دراین باره به خبرنگار ایرنا گفت: فقط یک راننده بیل مکانیکی در زیر آوار و در کارگاه مانده است که تمام دستگاه های مسئول در این زمینه برای نجات وی تلاش می کنند.
محمدباقر حسینیان افزود: از ساعت های اولیه صبح جمعه ماموران شهرداری و تمام دستگاه های مسئول در محل حاضر شده و مشغول ایمن سازی محل هستند.
وی ابراز امیدواری کرد که این مشکل طی 24 ساعت آینده رفع شود.
حسینیان درخصوص جبران خسارت های ایجاد شده برای ساکنان محل نیز گفت: تمام خسارت های مالی توسط شهرداری تهران تامین می شود.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه 3 آبفای تهران نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مخازن شماره 59 و 80 آب منطقه ای شهران دچار ترکیدگی و قطعی شده است که ماموران شرکت آبفا از ساعت 6:30 صبح مشغول تعمیر و اتصال مجدد آب هستند.
حمیدرضا نامداری با اشاره به این که هم اکنون آب محدوده شمال کن و شهران قطع شده؛ ابراز امیدواری کرد که تا ساعتی دیگر این مشکل نیز مرتفع شود.
وی یادآور شد: امکان نشست زمین به دلیل ترکیدگی لوله آب وجود ندارد و نشتی برطرف شده است.
معاون عمرانی شرکت بهره برداری مترو تهران نیز گفت: علت وقوع انفجار لوله گاز در منطقه شهران در دست بررسی است.
سید مهدی پورهاشمی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به هنگام وقوع انفجار، کارگران مترو برای صرف سحری از کارگاه خارج شده بودند و فقط راننده بیل مکانیکی در محل حضور داشت که تلاش برای نجات وی ادامه دارد.
وی اظهارکرد: با توجه به انفجار لوله گاز و سپس ترکیدگی لوله آب، آب زیادی وارد کارگاه مترو شده و اکنون درحال پمپاژ و تخلیه آن و نجات راننده هستیم.
پورهاشمی ادامه داد: کار حفر این تونل سه ماه پیش انجام شده و سقف تونل مترو تا سطح زمین 22 متر فاصله دارد و با توجه به این که لوله های آب و گاز در نهایت تا 2 متر از سطح زمین جای گذاری می شود؛ احتمال اینکه حفر تونل موجب این انفجار شده باشد؛ بسیار ضعیف است.
وی خاطرنشان کرد: پیش بینی کارشناسان این است که زیر سطح خیابان در ناحیه حادثه حفره ای وجود داشته که به دلیل آب شستگی، فشار سطح خیابان منجر به شکستن لوله گاز و انفجار شده است.
جلسه اضطراری ستاد بحران شهرداری تهران ساعت 13:30 روز جمعه با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، درویش مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و دیگر مسئولان مربوطه در محل شهرداری منطقه 5 برگزار می شود.
تهرام/9343/7561//1348/ 1650

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا