تاکید امام جمعه هشترود بر تشکیل قرارگاه فرهنگی اقتصاد مقاومتی

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
حجت الاسلام علی رحیمی روز سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با موضوع اقتصاد مقاومتی، افزود: بارها رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند که فرهنگ ما دچار ولنگاری شده و در بحث تولید محتوای فرهنگی مشکل داریم.
وی اظهار کرد: رهبری با دستور تشکیل قرارگاه فرهنگی خواهان جلوگیری از موازی کاری دستگاه ها در این زمینه هستند و باید در این شهرستان نیز با ایجاد این قرارگاه گام های اساسی برداشته شود.
امام جمعه هشترود یادآور شد: فعالیت بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی در هشترود تعطیل شده که عمده مشکل آن ها بروکراسی اداری و یا کمبود نقدینگی بوده و مسئولان باید با بررسی مشکلات آن ها، زمینه را برای فعالیت دوباره و در نتیجه کاهش نرخ بیکاری این شهرستان فراهم کنند.
حجت الاسلام رحیمی، با بیان اینکه بانک ها نقش اساسی در پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی دارند، ادامه داد: بانک ها از طریق همکاری با تولیدکنندگان و اعطای تسهیلات به آن ها، در خروج واحدهای تولیدی از بحران کمک کنند.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی درون نگر بوده و بر حمایت از تولید داخلی تاکید شده است، گفت: واردات کالا به ویژه به صورت قاچاق باعث شده تولیدکننده داخل نتواند به حیات خود ادامه دهد و دولت باید در مقابل این اقدام ها، ایستادگی کند.
حجت الاسلام رحیمی، افزود: تولیدکننده داخلی هم باید کیفیت محصول خود را افزایش دهد تا مصرف کننده داخلی برای خرید کالای تولید داخل ترغیب شود.
فرمانده سپاه ناحیه هشترود نیز در این جلسه گفت: اقتصاد مقاومتی به دست مردم تحقق پذیر بوده و با اقدام و عمل در زمینه اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی می توان مشارکت حداکثری مردم در اجرای فعالیت های اقتصادی را جلب کرد.
سرهنگ پاسدار احمد تقی پور، با تاکید بر اجرایی شدن منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل، افزود: سپاه با انجام طرح های مختلف اقتصاد مقاومتی در حوزه های مختلف توانسته علاوه بر رفع بخشی از بیکاری جوانان زمینه تولید کشور را افزایش دهد.
وی با بیان اینکه بیشتر طرح های اقتصادی در قالب بسیج سازندگی انجام و این نهاد از طرح های اقتصادی زودبازده حمایت می کند، یادآور شد: در سال 94 با اجرای طرح های مختلف اقتصاد مقاومتی در زمینه های کاشت گیاهان دارویی، دامداری و دامپروری، پرورش مرغ محلی و طرح های کشاورزی اقدام های خوبی در این زمینه کسب شده است.
فرمانده سپاه ناحیه هشترود اظهار داشت: اجرای طرح های مختلف تولیدی زودبازده همراه با اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای متقاضیان و ورود به عرصه تولید از مهمترین دستاوردهای این ناحیه در سال 94 بود.
تقی پور، ادامه داد: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی، بسیج سازندگی نیز برای 100 نفر 10 میلیارد و 877 میلیون ریال تسهیلات اعطا و برای 33 نفر نیز در قالب حمایت از صنایع تبدیلی مانند قالی بافی دو میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7486/8023/6183

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا