جهانگیری: منفی بافی هم حدی دارد؛ اجازه ندهیم فضای امید از بین برود

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در نشست با مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی عباس آباد شهرستان پاکدشت با طرح این سوال که تا چه زمانی می خواهند فضای کشور را مایوس کننده جلوه دهند؟ افزود:مواظب باشیم و اجازه ندهیم فضای امید کشور از بین برود.
وی ادامه داد: طبیعی است که در هر رشته از فعالیتی در هر مقطعی تعدادی واحد صنعتی مشکل دارند.
جهانگیری گفت: در بهترین شرایط اقتصادی هم اگر از تولیدکننده بپرسید که همه شرایط مهیا است، می گوید نه ولی واحدم در حال تولید است و اشتغال دارم.
معاون اول رییس جمهوری گفت: عده ای در کشور طوری صحبت می کنند که گویی یک گرد مردگی در همه واحدهای تولیدی کشور افشانده شده است و دیگر تولید و کاری در کشور وجود ندارد.
جهانگیری ادامه داد: عده ای هم در این کشور همیشه مشغول پیدا کردن مسائلی هستند که ذهن جامعه و مدیران را از مسائل اصلی کشور به سمت مسائلی که آنها می خواهند، منحرف کند.
وی با بیان این که نباید اجازه دهیم که مردم را مایوس کنند، گفت: کسی که دلسوز نظام و کشور است به خصوص در مقطع فعلی نباید به جامعه القای یاس و ناامیدی کند.
معاون اول رئیس جمهوری افزود: کشوری هستیم که در اطراف ما حوادث عجیب و غریبی اتفاق می افتد و کشورهای اطراف ما هر روز با جنگ و کشتار مواجه هستند.
جهانگیری ادامه داد: کشور ما، کشوری است که کانون ثبات، امنیت و آرامش منطقه است و مردم به آینده شان امیدوار هستند.
وی با بیان این که تولیدکنندگان کشور را می شناسم، اضافه کرد: پنج سال وزیر صنعت بودم که در آن پنج سال رشد صنعتی کشور دو رقمی بوده است.
معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: در همان زمان اگر از من سوال می کردید چه تعداد واحد صنعتی مشکل دار را تعطیل داریم حتما می گفتم تعدادی واحدهای صنعتی کشور مشکل دارند و برخی هم تعطیل شدند.
جهانگیری با بیان این که باید به واحدهای تولیدی کشور فرصت داد، گفت: برخی واحدها دچار مشکل می شوند که باید به سرعت راه حل پیدا کرد و مهم این است که به صنعتگران و تولیدکنندگان کشور اعتماد کرد چرا که اینها ظرفیت ها و سرمایه های کشور هستند.
وی گفت: اگر قرار است از سرمایه های کشور محافظت کنیم باید از واحدهای تولیدی و اشخاص سرمایه گذار حمایت کنیم.
معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: تا زمانی که آن صاحب کارخانه فکر می کند می تواند این کارخانه را سرپا نگه دارد و ادامه حیات بدهد هیچ کس حق ندارد آن را مایوس کند و بگوید که تو نمی توانی ادامه حیات بدهی.
خبر در حال تکمیل است…
سیام ** 1058** 9314**1429

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا