ظریف: باید اتحاد جهان اسلام را به غرب نشان دهیم

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار اعزامی ایرنا، ظریف این مطلب را دقایقی پیش در ضیافت افطاری در محل اقامت سفیر ایران در فرانسه و در جمع سفرا و نمایندگان انجمن ها و تشکل های اسلامی از 33 کشور جهان و برخی مقامات فرانسوی بیان کرد.
وی ضرورت اتحاد جهان اسلام را خاطرنشان کرد و افزود: در جهان اسلام نیاز داریم نشان دهیم چگونه می توانیم خودمان با افراطی گریی و تروریسم که اسلام و جهان اسلام را متاثر از خود کرده، مبارزه کنیم.
ظریف گفت: ما باید به جای پر رنگ کردن اختلافاتمان نشان دهیم چگونه چالش های مشترکمان را به نام اسلام و برای توسعه کشورهای اسلامی و جامعه اسلامی داریم.
وزیر امور خارجه در ادامه با تاکید بر اینکه باید جهانی فکر کنیم که چگونه با بی عدالتی برای پیدا کردن پیروان جدید دین اسلام تلاش کنیم، اظهار داشت: مهمترین بی عدالتی، بی عدالتی علیه فلسطین است، ما باید در مقابل حملات و خشونت ها، اختلافاتمان را به حداقل برسانیم.
ظریف با بیان اینکه همه ما نیاز داریم برای این مشکل کنار هم باشیم، افزود: چرا که دین اسلام، یک دین منحصر به یک جغرافیا و یک منطقه نیست، ما به دینی تعلق داریم که اعتقاد دارد هر انسان مثل همه بشر است و کشتن یک انسان مثل کشتن همه انسان هاست.
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما به دینی تعلق داریم که همه دنیا را به عنوان یک کل متحد در نظر می گیرد، برای مسلمانان سخت نیست که به دنیا بفهمانند دینشان یک دین جهان شمول است.
ظریف ادامه داد: ما به دینی تعلق داریم که به راحتی می تواند بفهمد نبودن ما در کنار هم یعنی باختن همه ما با هم، ما اگر کنار هم نباشیم همگی بازنده خواهیم بود، ما نیاز داریم با هم باشیم تا آینده را برای فرزندانمان بهتر کنیم.
شبد**6084**1953 ** 1095

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا