بازگشت بیش از 3 هزار میلیارد ریال به خزانه در اثر اقدامات بازرسی خراسان رضوی

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن درویشیان روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: سازمان بازرسی در جهت هم افزایی با اداره کل امور مالیاتی 411 فقره از پرونده های مالیاتی افراد حقوقی و حقیقی را بررسی کرد که در اثر ان 460 میلیارد ریال از مطالبات این اداره کل وصول شد.
وی اظهار کرد: در سال گذشته 833 هکتار از اراضی ملی آزاد و به دستگاه متولی برگشت داده شد.
وی گفت: تلاش می شود بستر رودخانه ها نیز به نام دولت سند دار شود تا علاوه بر خلع ید اراضی متصرفی، از تصرف این زمین ها در آینده جلوگیری گردد.
رئیس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور افزود: ناظران و حراست های دستگاه های مختلف از نظر دریافت حقوق، مزایا و ارتقای شغلی از سازمانی که در آن مشغول به خدمت هستند جدا و مستقل می شوند تا رسالت خود را بهتر به انجام برسانند.
وی ادامه داد: ناظرین دامپزشکی در کشتارگاه ها حقوق خود را از کشتارگاه ها دریافت می کردند که طبق قانون باید مستقل از کشتارگاه ها باشند.

* رصد عملکرد دستگاه ها در عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی
حجت الاسلام درویشیان اظهار کرد: رویکرد جدید سازمان بازرسی رصد اقدامات و عملکرد دستگاه ها در عمل کردن به سیاست های اقتصاد مقاومتی است که از سوی رهبر معظم انقلاب تبیین شده است.
وی گفت: در این زمینه 17 دستگاه اجرایی که بیشترین فعالیت ها را در این حوزه داشته اند باید عملکرد خود را به بازرسی کل کشور ارسال کنند.
وی ادامه داد: در این راستا 14 دستگاه اطلاعات عملکرد خود را ارسال کرده اند.

* بازرسی های مستمر و موردی منطقه و استان
رئیس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور گفت: در سال گذشته 187 بازرسی و امسال نیز 78 بازرسی در سطح این منطقه صورت گرفته است.
وی افزود: سال گذشته 52 بازرسی نیز در استان خراسان انجام شد که سه مورد آن فوق العاده و 49 مورد به صورت مستمر انجام گرفت.
وی اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال نیز 16 بازرسی مستمر در خراسان رضوی انجام گرفته است.
درویشیان ادامه داد: 601 بازرسی موردی در سال گذشته و 141 بازرسی موردی در سه ماه نخست امسال در سطح منطقه 2، 133 بازرسی از سال گذشته و 45 بازرسی در بهار امسال در خراسان رضوی انجام شده است.

* شکایات از دستگاه ها
وی گفت: در سال گذشته چهار هزار و 95 شکایت در سطح منطقه دریافت شد که تا کنون به 2 هزار و 921 پرونده رسیدگی شده است.
وی افزود: یک هزار و 882 اعلامیه و شکایت نیز در این استان دریافت شد که یک هزار و 114 پرونده مختومه شد.

* گزارش اصلاحی
حجت الاسلام درویشیان اظهار کرد: سال گذشته 165 گزارش اصلاحی به دستگاه های منطقه و 160 گزارش اصلاحی و 60 گزارش تخلف اداری به هیئت های رسیدگی به تخلفات در دستگاه های خراسان رضوی ارسال شد.
وی افزود: همچنین 2 گزارش از دستگاه های استان به دیوان محاسبات اداری کشور و 19 تخلف اداری نیز به سازمان بازرسی گزارش شد.
بازرس کل خراسان رضوی ادامه داد: در سه ماه نخست امسال نیز 31 گزارش اصلاحی، 11 گزارش تخلف اداری و پنج گزارش کیفری در استان صادر شد.
وی عمده تخلفات اداری را غیر عمد و بدون نفع شخصی دانست و گفت: تعداد پرونده هایی که بر اثر سوء استفاده های مالی توسط شخص در این استان اتفاق افتاده است کمتر از یک درصد است.

* ابطال و تجدید معاملات
رئیس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور گفت: در راستای اقدامات پیشگیرانه در منطقه 6 هزار و 750 معامله اداری در سال گذشته و 856 معامله در بهار امسال مورد نظارت قرار گرفت که 357 مورد در سال گذشته و 22 مورد در سال جاری ابطال یا تجدید شد.
وی افزود: برای 2 هزار و 140 معامله در سال گذشته و برای 141 معامله در سال جاری تذکر اصلاحی صادر شد.
حجت الاسلام درویشیان اظهار کرد: در سال گذشته و در خراسان رضوی بر چهار هزار و 828 معامله اداری شامل مناقصه و مزایده با ارزش بیش از 41 میلیارد و 90 میلیون ریال نظارت شد که 61 معامله ابطال یا تجدید شد و برای 695 معامله تذکر اصلاحی صادر شد.
به گفته وی در بهار امسال نیز 597 معامله صورت گرفته است که 7 معامله ابطال یا تجدید شده و برای 86 معامله نیز تذکر اصلاحی صادر شد.

* اثربخشی اصلاحیه ها
رئیس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور گفت: از نامه های اصلاحی صادر شده در سطح منطقه یک هزار و 241 مورد و از نامه های اصلاحی صادره طی امسال نیز 346 مورد دارای اثر بخشی بوده است.
وی افزود: در سطح استان نیز 178 اصلاحیه سال گذشته و 97 اصلاحیه در سه ماهه نخست سال دارای اثر بخشی بود.

* نامه های هشداری
بازرس کل خراسان رضوی اظهار کرد: در سال گذشته در جهت اقدامات پیشگیرانه 131 نامه هشدار در سطح منطقه و 44 گزارش هشدار در استان صادر شد.
وی افزود: در سال گذشته 2 هزار و 215 پبشنهاد اصلاحی به دستگاه های منطقه صادر شد که 43 درصد آن اجرا شده و مابقی در حال پیگیری است.
مرکز منطقه 2 سازمان بازرسی کشور شامل استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و گلستان است.
7500/ 6053

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا