دشمن به دنبال رشد افراطی گری در استان های مرزی کشوراست

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، حق پرست پنجشنبه شب در همایش سالانه سران، ریش سفیدان و معتمدان قبایل سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: عملیات اخیر نیروی انتظامی در خاش به ضبط پنج جلیقه انفجاری از تروریست ها منجر شد که قصد داشتند در شهرهای استان و حتی در عمق کشور دست به اقدامات انفجاری بزنند.
وی ادامه داد: برهم زدن ثبات در 50 نقطه کشور از برنامه های گروه های تروریستی برای ایجاد ناامنی بود که با چشمان بیدار مردم، اطلاعات، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران خنثی شد.
وی افزود: طراحی چند عملیات در استان های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه علیه مراکز امنیتی و حساس کشور از دیگر اقدامات اخیر دشمنان بود که با آگاهی جوانان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بروز آن جلوگیری شد.
وی خاطرنشان کرد: تغییر سبک زندگی و باورها در بین آحاد جامعه و به طور خاص در میان جوانان از جمله برنامه های ضدفرهنگی دشمنان ایران است که نمود آن را می توان در استفاده غلط از شبکه های اجتماعی توسط جوانان مشاهده کرد.
وی اظهار داشت: رو در رو قرار دادن احزاب و جناح های سیاسی کشور، تخریب دستاوردهای دولت در عرصه های مختلف و سعی در تخریب اعتماد ملت به دولت از دیگر برنامه های دشمن برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی است.
مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان همچنین گفت: ایجاد تفرقه و شکاف بین مردم، معتمدان و روحانیان مذهبی شیعه و سنی از اقدامات دیگر دشمنان در استان است.
حق پرست ادامه داد: اتحاد، همدلی و انسجام بین شیعه و سنی و سیستانی و بلوچ سبب ناکام ماندن نیرنگ دشمنان می شود.
وی افزود: قوم بلوچ از وفادارترین اقوام ایرانی به ارزش های انقلاب اسلامی است و دشمن با القای تفکر تبعیض قومیتی درصدد ایجاد نفاق در جامعه سیستان و بلوچستان است.
وی ادامه داد: روشنگری علما و معتمدان برای قشر جوان می تواند از ایجاد تفرقه قومی جلوگیری کند.
وی بیان کرد: تبیین کارکردهای دین در ابعاد مختلف زندگی از جمله وظایف سران و معتمدان طوایف سیستان و بلوچستان برای توسعه فضای آگاهی در استان است.
7323 /8005 /6081

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا