کوچه گردان عاشق به یاری محرومان خراسان رضوی می آیند

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
سمیرا دهقان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای این طرح که امسال برای هفدهمین سال متوالی در این استان همزمان با سراسر کشور برگزار می شود، طی شب های قدر مواد غذایی بین خانواده های محروم و نیازمند توزیع می شود.
وی با بیان اینکه امسال 10 هزار سبد غذایی شامل مایحتاج یک ماه بین خانواده های محروم در کشور توزیع می شود گفت: از این تعداد حدود 800 سبد غذایی در خراسان رضوی توزیع می شود که 400 بسته آن مربوط به مشهد خواهد بود.
وی اظهار کرد: آیین کوچه گردان عاشق که با هدف تامین نیازهای غذایی خانواده ‌های محروم در ماه مبارک رمضان اجرا می‌ شود، یکی از طرح های این جمعیت است که پس از سال ‌ها به یک آیین در شب‌ های قدر ماه مبارک رمضان تبدیل شده است.
وی افزود: جمعیت امام علی (ع) با سرلوحه قرار دادن وصیت امیر مومنان در تلاش است سیره عملی آن حضرت را که همانا دستگیری از محرومان در تمام ایام زندگی است در جامعه پیاده کند.
وی ادامه داد: در این آیین که در شب های قدر اجرا می شود کیسه های مواد غذایی با کمک مردم و خیرین تهیه و با مشارکت تمام علاقه مندان پس از اذان مغرب بین خانواده های محروم توزیع می شود.
وی اظهار کرد: کمیته های شناسایی، تبلیغات، جذب مشارکت ها، تهیه مایحتاج و تیم اجرای مراسم در این راستا فعالیت دارند که اقدام به اجرای مطلوب این طرح می کنند.
وی اقلام موجود در بسته های غذایی را شامل برنج، روغن، گوشت، لوبیا ،عدس، قند، شکر، خرما، مرغ، پنیر، ماکارونی، چای، تن ماهی، سویا، سیب زمینی و پیاز و امثال آن ذکر کرد.
7496/5132

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا