فلسطین همچنان مسئله اصلی و محوری جهان اسلام است

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از روزجمعه ایرنا ازسپاه نیوز، رمضان شریف دردومین نشست ستاد برنامه‌ریزی روز قدس سال 95 که با حضورمدیران، مسئولین و نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای ذیربط درامورفلسطین برگزارشد، حمایت از آرمان مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی را از محورهای ثابت روزجهانی قدس برشمرد وافزود: راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی و کشاندن درگیری به جغرافیای جهان اسلام را راهبرد نظام سلطه در ایجاد حاشیه امن برای رژیم جعلی صهیونیستی است.
وی افزود: علیرغم این موضوع فاز جدیدی از مقاومت ضدصهیونیستی با انتفاضه سوم و جان‌فشانی بیش از 285 شهید و تعداد زیادی مجروح شکل گرفته که بیانگر پویایی جریان مقاومت در مبارزه با صهیونیست ها است.
شریف درادامه خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز برخی کشورها که در سال‌های نه چندان دور در صف مبارزه با اسرائیل قرارداشتند، درصدد برقراری رابطه رسمی با این رژیم خونخوار جعلی هستند، اما حاکمان بی‌خرد و وابسته آنها باید بدانند که می‌بایست پاسخگوی افکار عمومی امت اسلامی به ویژه مردم کشور خود باشند.
وی اظهارکرد: روز قدس به عنوان محور وحدت جهان اسلام و نمایش اتحاد امت اسلامی درحمایت از فلسطین، معرفی رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن مشترک امت اسلامی و معطوف‌سازی نگاه‌ها به آن و روشنگری پیوند آمریکا، وهابیت و صهیونیسم و پیوستگی و همدستی کاخ سفید، آل‌سعود و صهیونیست‌ها در ایجاد تفرقه در جهان اسلام را ازاهداف برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس است.
رییس ستاد انفاضه و قدس افزود: ترسیم پیامدهای راهبردی ابتکار امام راحل در طراحی روز قدس، روشنگری درمورد برقراری ارتباط رسمی با رژیم صهیونیستی و معرفی حقوق‌بشر آمریکایی و معطوف‌سازی نگاه جامعه بین‌الملل به آن از دیگر اهداف برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس است.
شریف با بیان اینکه به برکت انفاس قدسی امام‌خمینی (ره) و تأکیدات و مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، روز قدس هرسال باشکوه و طراوت بیشتری نسبت به گذشته برگزارمی‌شود، خواستار برقراری تعاملات، هماهنگی‌ها و هم‌افزایی هر چه بیشتر سازمان‌ها، نهادها و شخصیت‌های مسئول و فعال در حوزه قدس و فلسطین در بکارگیری ظرفیت و توان امت اسلامی در افزایش دامنه اعتراضات نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین شد.
وی با اشاره به دستاوردهای برگزاری راهپیمایی روزجهانی قدس نیزگفت: علاوه بر نتایج و تأثیرات داخلی، به طور مثال در سال گذشته بیش از150 مقاله و تحلیل مهم در رسانه‌های معتبر دنیا منعکس شده که بیانگر مقابله جدی با استراتژی صهیونیست‌ها مبنی بر به فراموشی سپردن مسئله فلسطین است که از آن می‌توان بعنوان یکی از دستاوردهای منطقه‌ای و بین‌المللی روز جهانی قدس نام برد.
درادامه این نشست دکتر رویوران، با ارائه تحلیلی از شرایط منطقه و فلسطین گفت: امروز صهیونیست‌ها در یک بحران راهبردی قرار دارند بنا بر اذعان صاحب‌نظران علوم استراتژی دنیا زمینه‌های نابودی اسرائیل غاصب در حال تحقق است.
وی با تأکید براینکه موضوع روزقدس مبتنی برعقلانیت بعنوان بستر بسیج اجتماعی مطرح است، اظهارکرد: یادآوری پایه‌های عقلانی حمایت از آرمان فلسطین می‌تواند در ایجاد حرکت همراه با آگاهی و شعور تأثیرات عمیقی داشته و جهان اسلام را در کنار فلسطین در معادله رویارویی با صهیونیست‌ها و غرب قرار دهد.
همچنین دراین نشست حسین شیخ‌الاسلام مدیرکل اموربین‌الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس طرح‌های سازش همزیستی و تسلیم مردم مظلوم و سرکوب شده فلسطین با صهیونیست‌های خشن و آدم‌کش بوده است، تصریح کرد: انتفاضه سوم پایه‌های این نظریه باطل را خدشه‌دار کرد و امروز فلسطینی‌ها در کمال اقتدار و شجاعت این سازش را نفی کرده و امنیت را از صهیونیست‌ها سلب کرده‌اند که اجرای عملیات شهادت‌طلبانه اخیر شاهد موثقی بر این ادعاست.
دراین نشست نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای ذیربط در امور فلسطین به بیان دیدگاه‌ها و ارائه پیشنهادات خود به منظور برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم روز قدس سال 95 پرداختند.
اجتمام/7029/1724

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا