اذهان عمومی را باید نسبت به مضرات مواد مخدر آگاه کرد

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، ابوالقاسم پالیزگیر درسخنان پیش از خطبه های نماز جمعه چهارباغ افزود:امروز همه مردم باید دست در دست هم بدهند و با این معضل جهانی مبارزه کنند.
وی از خانواده ها خواست آثار و تبعات مواد مخدر را جدی بگیرند چرا که 68 درصدمعتادان دچار بیماری های خطرناک همچون ایدز و هپاتیت هستند.
وی گفت: سالانه بیش از 500 تن مواد مخدر در کشور کشف می شود که در سال 94 بیش از 783 کیلوگرم انواع مواد مخدر در ساوجبلاغ کشف شده است.
پالیزگیر افزود : 110 مرحله طرح های پاکسازی، دستگیری 150 قاچاقچی و 950 نفر معتاد پرخطر و انهدام 4 باند مخوف توزیع مواد مخدر و کشف 197 کیلوگرم مواد پیش ساز مخدر خلاصه اقدامات شاخص پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته بوده است.
وی افزود:40 درصد سرقت ها،65 درصد همسرآزاری، 25درصد قتل ها، 30 درصد کودک آزاری، 55 درصد طلاق ها، 23 درصد خشونت ها، 68 درصد بیماری ایدز از مصرف مواد مخدر است.
فرماندار ساوجبلاغ با بیان اینکه روزانه 8 نفر بر اثر مواد مخدر در کشور جان خود را از دست می دهند، گفت: سالانه بین 450 تا 500 تن مواد مخدر در کشور مصرف می شود که 75 معتادان کشور بالای دیپلم و 63 درصد متاهل هستند.
وی گفت متاسفانه 90 درصد از خانواده های ما دغدغه گرفتار شدن فرزندان خود را به مواد مخدر دارند.
فرماندار ساوجبلاغ اظهار داشت : در بحث پیشگیری در ساوجبلاغ اقدامات خوبی صورت گرفته است ولی این کافی نیست و مردم باید به کمک ما بیایند.
پالیزگیر از فعال بودن کمیته های مختلف در شهرستان اعم از کمیته درمان و پیشگیری، آموزش تربیت بدنی را عنوان نمود و گفت: در سال 95 بصورت جدی تر برای پیشگیری و مبارزه با عرصه مواد مخدر وارد عمل شده ایم به گونه ای پاکسازی محلات از مواد مخدر را افزایش و کلاس آموزشی را هم در محلات توسط گروههای مردم نهاد و شوراهای اسلامی و بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و ائمه جمعه و روحانیون توسعه داده ایم.
وی از ائمه جمعه و روحانیون خواست در ماه مبارک رمضان بیشتر در خصوص معضلات مواد مخدر صحبت کنند و هشدارهای لازم را به مردم بدهند و با جوانان رابطه بهتری را برقرار کرده و از این افیون و سرطان بیشتر سخن بگویند.
6155

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا