طرح صالحین بسیج، تربیت کننده مدافع انقلاب اسلامی است

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا سردار سرتیپ غلامحسین غیب پرور، شنبه در نشست تخصصی مدیران تعلیم و تربیت نواحی بسیج استان فارس در شیراز بیان کرد: طرح حلقه صالحین، توان تربیت نسل جوان را بر اساس شاخص های انقلاب اسلامی دارد و با توجه به هجمه های سنگین دشمنان برای مقابله با ساحت انقلاب اسلامی، این طرح از توان تربیتی بالایی برای جلوگیری از آلودگی جوانان و جامعه برخوردار است.
وی افزود: در صورت اجرای صحیح و اثر بخش طرح صالحین، جلوه های فرهنگ دینی و انقلابی در جامعه بیش از گذشته نمایان می شود.
فرمانده سپاه فجر فارس اظهارداشت: اگر طرحی مانند حلقه های صالحین درست، دقیق و سازمانی اجرا شود بسیاری از ناهنجاری های و بی تقوایی ها در بخش های مختلف جامعه از جمله سیاست کاهش می یابد.
غیب پرور با بیان اینکه در اجرای طرح حلقه های صالحین تا وضعیت مطلوب فاصله داریم، بیان کرد: اگر طرح حلقه صالحین در محله، بخش، روستا و شهر خود به معنای واقعی اثربخش باشد، آثار مثبت بسیاری در پِی خواهد داشت.
وی ادامه داد: میزان اثر بخشی یکی از شاخص های اصلی سنجش کیفیت است و در این میان به کمیت و نحوه اجرای این طرح نیز توجه لازم می شود.
غیب پرور بیان کرد: حلقه های صالحین و بسیجیان در استان فارس باید با کارهای خلاقانه این طرح را دنبال کنند تا این استان در این زمینه نیز در کشور پیشگام باشد.
طرح صالحین با تشکیل حلقه های تربیتی به تعداد 15 تا 20 نفر شکل می گیرد و یک نفر به عنوان مربی مطالب مربوط به مسائل تربیتی و سایر موضوع های روز به مخاطبان ارائه می دهد.
در قالب این طرح، مباحث به صورت مباحثه طرفین پیش می رود و افراد هر گونه پرسشی که داشته باشند، از استاد یا مربی می پرسند و پاسخ پرسش های خود را در یک فضای دوستانه و صمیمی دریافت می کنند و در نهایت تمام مباحث و مطالب با هدایت و راهنمایی استاد جمع بندی می شود.
طرح صالحین در برگیرنده اهدافی از جمله، تعالی معنوی توام با رشد ایمان آگاهانه و بصیرت بسیجیان، تعلیم و تربیت مدیران و مربیان شایسته و کارآمد در عرصه های مختلف تربیتی، فرهنگی همچنین تقویت باورهای دینی و توسعه اخلاق و رفتارهای اسلامی در میان آحاد بسیجیان است.
3002 /6118

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا