قضازدایی با برنامه ریزی و ایفای نقش متولیان فرهنگی امکان پذیر است

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
علی محمدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: مراجع ذیصلاح، دانشگاهیان، متولیان فرهنگی، اصحاب رسانه، روحانیون، اداره آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، فعالان فرهنگی و افراد تاثیرگذار جامعه باید نقش خود را به درستی انجام دهند، تا جامعه با روند فعلی کاهش جرایم، بتواند رشد کند.
وی اظهار کرد: اگر اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگی مستمر بوده و نهادینه شود، خروجی این کار مراجعه کمتر مردم به دادگستری خواهد بود.
محمدی به اجرای قانون توسط دستگاه های دولتی تاکید کرد و گفت: اگر نهادهای دولتی، قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند و خارج از آن عمل نکنند، با کاهش محسوس پرونده های قضایی مردم به محاکم عمومی روبرو خواهیم بود.
وی به نقش رسانه ها در تبیین حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: رسانه ها می توانند با آموزش مسائل کاربردی در حقوق، تاثیر زیادی بر روی رفتار مردم داشته باشند و ما نیز برای این آموزش همگانی اعلام آمادگی می کنیم.
سال گذشته تعداد پرونده‌های وارده به دادگاه های زنجان نزدیک به 31 هزار فقره بوده است و از ابتدای امسال تا کنون قریب به هشت هزار فقره پرونده در این شهرستان تشکیل و تعداد پرونده‌های رسیدگی و مختومه شده نیز در همین حدود است.
3216/6085

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا